git - en to el translation catalogue (1015 entries)

en: 
    (use -f to force removal)
el: 
    (χρησιμοποιήστε το -f για να εξαναγκάσετε την αφαίρεση)

en: 
    *** Please tell me who you are.
    
    Run
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Your Name"
    
    to set your account's default identity.
    Omit --global to set the identity only in this repository.
el: 
    *** Παρακαλώ πείτε μου το όνομά σας.
    
    Τρέξτε
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Το Όνομά Σας"
    
    για να ορίσετε την προεπιλεγμένη ταυτότητα του λογαριασμού σας.
    Παραλείψετε το --global για να ορίσετε την ταυτότητα μόνο σε αυτό το αποθετήριο.

en: 
    After fixing the error cause you may try to fix up
    the remote tracking information by invoking
    "git branch --set-upstream-to=%s%s%s".
el: 
    Αφού φτιάξετε την αιτία του σφάλματος μπορείτε να δοκιμάσετε να φτιάξετε
    τις πληροφορίες παρακολούθησης απομακρυσμένου καλώντας
    "git branch --set-upstream-to=%s%s%s".

en: 
    Did you mean this? | 
    Did you mean one of these?
el[0]: 
    Μήπως εννοούσατε αυτό;
el[1]: 
    Μήπως εννοούσατε ένα από αυτά;

en: 
    It looks like you may be committing a cherry-pick.
    If this is not correct, please remove the file
    	%s
    and try again.
el: 
    Φαίνεται πως μάλλον υποβάλλετε μια επιλεκτική διαλογή.
    Αν αυτό δεν είναι σωστό, παρακαλώ αφαιρέστε το αρχείο
    	%s
    και προσπαθήστε ξανά.

en: 
    It looks like you may be committing a merge.
    If this is not correct, please remove the file
    	%s
    and try again.
el: 
    Φαίνεται πως μάλλον υποβάλλετε μια συγχώνευση.
    Αν αυτό δεν είναι σωστό, παρακαλώ αφαιρέστε το αρχείο
    	%s
    και προσπαθήστε ξανά.

en: 
    It took %.2f seconds to enumerate unstaged changes after reset.  You can
    use '--quiet' to avoid this.  Set the config setting reset.quiet to true
    to make this the default.
el: 
    Η απαρίθμηση μη προετοιμασμένων αλλαγών μετά την επαναφορά πήρε %.2f δευτερόλεπτα.  Μπορείτε να
    χρησιμοποιήσετε το '--quiet' για να το αποφύγετε αυτό.  Αλλάξτε την επιλογή ρύθμισης reset.quiet σε true
    για να το κάνετε προεπιλεγμένο.

en: 
    Please try
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    or cd to the path and use
    
    	git push
    
    to push them to a remote.
el: 
    Παρακαλώ δοκιμάστε
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    ή κάντε cd στη διαδρομή και χρησιμοποιήστε
    
    	git push
    
    για να τα δημοσιεύσετε σε έναν απομακρυσμένο εξυπηρετητή.

en: 
    The most similar command is | 
    The most similar commands are
el[0]: 
    Η πιο παρόμοια εντολή είναι
el[1]: 
    Οι πιο παρόμοιες εντολές είναι

en: 
    To choose either option permanently, see push.default in 'git help config'.
el: 
    Για να διαλέξετε οποιαδήποτε από τις δύο επιλογές μόνιμα, δείτε το push.default στο 'git help config'.

en: 
    You have uncommitted changes in your working tree. Please, commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
el: 
    Έχετε μη συγχωνευμένες αλλαγές στο δέντρο εργασίας σας. Παρακαλώ, υποβάλετέ τις
    πρώτα και μετά τρέξτε 'git rebase --continue' πάλι.

en:    (%s will become dangling)
el:    (το %s θα μείνει εκκρεμές)

en:    or: %s
el:    ή: %s

en:   (Once your working directory is clean, run "git rebase --continue")
el:   (Όταν ο φάκελος εργασίας σας θα είναι καθαρός, τρέξτε "git rebase --continue")

en:   (all conflicts fixed: run "git cherry-pick --continue")
el:   (επιλύθηκαν όλες οι συγκρούσεις: τρέξτε "git cherry-pick --continue")

en:   (all conflicts fixed: run "git rebase --continue")
el:   (επιλύθηκαν όλες οι συγκρούσεις: τρέξτε "git rebase --continue")

en:   (all conflicts fixed: run "git revert --continue")
el:   (επιλύθηκαν όλες οι συγκρούσεις: τρέξτε "git revert --continue")

en:   (commit or discard the untracked or modified content in submodules)
el:   (να γίνει υποβολή ή απόρριψη του μη παρακολουθούμενου ή τροποποιημένου περιεχομένου στις υποενότητες)

en:   (fix conflicts and run "git cherry-pick --continue")
el:   (διορθώστε τις συγκρούσεις και τρέξτε "git cherry-pick --continue")

en:   (fix conflicts and run "git commit")
el:   (διορθώστε τις συγκρούσεις και τρέξτε "git commit")

en:   (fix conflicts and run "git revert --continue")
el:   (επιλύστε τις συγκρούσεις και τρέξτε "git revert --continue")

en:   (fix conflicts and then run "git am --continue")
el:   (διορθώστε τις συγκρούσεις και τρέξτε "git am --continue")

en:   (fix conflicts and then run "git rebase --continue")
el:   (διορθώστε τις συγκρούσεις και τρέξτε "git rebase --continue")

en:   (see more in file %s)
el:   (δείτε περισσότερα στο αρχείο %s)

en:   (use "%s" for details)
el:   (χρησιμοποιήστε "%s" για λεπτομέρειες)

en:   (use "git %s <file>..." to include in what will be committed)
el:   (χρησιμοποιήστε "git %s <αρχείο>..." για να συμπεριληφθεί σε αυτά που θα υποβληθούν)

en:   (use "git add <file>..." to mark resolution)
el:   (χρησιμοποιήστε "git add <αρχείο>..." έτσι ώστε να επισημάνετε την επίλυση)

en:   (use "git add <file>..." to update what will be committed)
el:   (χρησιμοποιήστε "git add <αρχείο>..." για να ενημερώσετε αυτά που θα υποβληθούν)

en:   (use "git add/rm <file>..." as appropriate to mark resolution)
el:   (χρησιμοποιήστε "git add/rm <αρχείο>..." έτσι ώστε να επισημάνετε την επίλυση)

en:   (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
el:   (χρησιμοποιήστε "git add/rm <αρχείο>..." για να ενημερώσετε αυτά που θα υποβληθούν)

en:   (use "git am --abort" to restore the original branch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git am --abort" για να αποκαταστήσετε τον αρχικό κλάδο)

en:   (use "git am --skip" to skip this patch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git am --skip" για να προσπεράσετε αυτή τη διόρθωση)

en:   (use "git bisect reset" to get back to the original branch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git bisect reset" για να επιστρέψετε στον αρχικό κλάδο)

en:   (use "git branch --unset-upstream" to fixup)
el:   (χρησιμοποιήστε "git branch --unset-upstream" για να επιδιορθώσετε)

en:   (use "git checkout -- <file>..." to discard changes in working directory)
el:   (χρησιμοποιήστε "git checkout -- <αρχείο>..." για να απορρίψετε τις αλλαγές στο φάκελο εργασίας)

en:   (use "git cherry-pick --abort" to cancel the cherry-pick operation)
el:   (χρησιμοποιήστε "git cherry-pick --abort" για να ακυρώσετε την ενέργεια επιλεκτικής διαλογής)

en:   (use "git commit --amend" to amend the current commit)
el:   (χρησιμοποιήστε "git commit --amend" για να τροποποιήσετε την τρέχουσα υποβολή)

en:   (use "git commit" to conclude merge)
el:   (χρησιμοποιήστε "git commit" για να ολοκληρώσετε τη συγχώνευση)

en:   (use "git merge --abort" to abort the merge)
el:   (χρησιμοποιήστε "git merge --abort" για να εγκαταλείψετε τη συγχώνευση)

en:   (use "git pull" to merge the remote branch into yours)
el:   (χρησιμοποιήστε "git pull" για να συγχωνεύσετε τον απομακρυσμένο κλάδο μέσα στον δικό σας)

en:   (use "git pull" to update your local branch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git pull" για να ενημερώσετε τον τοπικό σας κλάδο)

en:   (use "git push" to publish your local commits)
el:   (χρησιμοποιήστε "git push" για να δημοσιεύσετε τις τοπικές σας υποβολές)

en:   (use "git rebase --abort" to check out the original branch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rebase --abort" για να εξαγάγετε τον αρχικό κλάδο)

en:   (use "git rebase --continue" once you are satisfied with your changes)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rebase --continue" όταν οι αλλαγές σας σας ικανοποιούν)

en:   (use "git rebase --edit-todo" to view and edit)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rebase --edit-todo" για προβολή και επεξεργασία)

en:   (use "git rebase --skip" to skip this patch)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rebase --skip" για να προσπεράσετε αυτή τη διόρθωση)

en:   (use "git reset %s <file>..." to unstage)
el:   (χρησιμοποιήστε "git reset %s <αρχείο>..." για να αποπροετοιμάσετε)

en:   (use "git revert --abort" to cancel the revert operation)
el:   (χρησιμοποιήστε "git revert --abort" για να εγκαταλείψετε τη διεργασία revert)

en:   (use "git rm --cached <file>..." to unstage)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rm --cached <αρχείο>..." για να αποπροετοιμάσετε)

en:   (use "git rm <file>..." to mark resolution)
el:   (χρησιμοποιήστε "git rm <αρχείο>..." έτσι ώστε να επισημάνετε την επίλυση)

en:   Fetch URL: %s
el:   URL  ανάκτησης: %s

en:   Push  URL: %s
el:   URL  δημοσίευσης: %s

en:   Remote branch:%s |   Remote branches:%s
el[0]:   Απομακρυσμένος κλάδος:%s
el[1]:   Απομακρυσμένοι κλάδοι:%s

en:  %s will become dangling!
el:  το %s θα μείνει εκκρεμές!

en:  (left unresolved)
el:  (έμεινε αταύτιστο)

en:  (nothing to squash)
el:  (τίποτα προς σύμπτυξη)

en:  (use -u option to show untracked files)
el:  (χρησιμοποιήστε την επιλογή -u για να γίνει προβολή των μη παρακολουθούμενων αρχείων)

en:  * [pruned] %s
el:  * [κλαδεμένο] %s

en:  * [would prune] %s
el:  * [θα κλάδευε το] %s

en:  ... and %d more.
el:  ... και %d ακόμα.

en:  ???
el:  ;;;

en:  new (next fetch will store in remotes/%s)
el:  νέο (η επόμενη ανάκτηση θα αποθηκεύσει μέσα στο remotes/%s)

en: $HOME not set
el: Το $HOME δεν έχει οριστεί

en: %s cannot be resolved to branch
el: δε μπορεί να γίνει ταύτιση του %s με κλάδο

en: %s exists and is not a directory
el: το %s υπάρχει ήδη και δεν είναι φάκελος

en: %s has type %o, expected %o
el: %s έχει τύπο %o, αναμενόταν %o

en: %s is neither a commit nor blob
el: %s δεν είναι ούτε υποβολή ούτε blob

en: %s reset is not allowed in a bare repository
el: η επαναφορά %s δεν επιτρέπεται σε γυμνό αποθετήριο

en: %s tracks both %s and %s
el: το %s παρακολουθεί ταυτόχρονα το %s και το %s

en: %s usually tracks %s, not %s
el: το %s συνήθως παρακολουθεί το %s, όχι το %s

en: %s: already exists in index
el: %s: υπάρχει ήδη στο ευρετήριο

en: %s: already exists in working directory
el: %s: υπάρχει ήδη στον φάκελο εργασίας

en: %s: does not exist in index
el: %s: δεν υπάρχει στο ευρετήριο

en: %s: does not match index
el: %s: δεν ταιριάζει με το ευρετήριο

en: %s: patch does not apply
el: %s: η διόρθωση δεν εφαρμόζεται

en: %s: pathspec magic not supported by this command: %s
el: %s: το magic της περιγραφής διαδρομής δεν υποστηρίζεται από την εντολή: %s

en: %s: wrong type
el: %s: λάθος τύπος

en: %sAuthor:    %.*s <%.*s>
el: %sΔημιουργός:    %.*s <%.*s>

en: %sCommitter: %.*s <%.*s>
el: %sΥποβάλλων: %.*s <%.*s>

en: %sDate:      %s
el: %sΗμερομηνία:      %s

en: %shint: %.*s%s
el: %sνύξη: %.*s%s

en: '%s' appears to be a git command, but we were not
    able to execute it. Maybe git-%s is broken?
el: '%s' φαίνεται να είναι εντολή git, αλλά δεν μπορέσαμε
    να την εκτελέσουμε. Μήπως το git-%s είναι χαλασμένο;

en: '%s' cannot be used with %s
el: το '%s' δε γίνεται να χρησιμοποιηθεί με το %s

en: '%s' cannot be used with '%s'
el: δεν είναι δυνατή η χρήση του '%s' με το '%s'

en: '%s' cannot be used with switching branches
el: δεν είναι δυνατή η χρήση του '%s' με την αλλαγή κλάδων

en: '%s' cannot be used with updating paths
el: το '%s' δε γίνεται να χρησιμοποιηθεί με την ενημέρωση διαδρομών

en: '%s' could be both a local file and a tracking branch.
    Please use -- (and optionally --no-guess) to disambiguate
el: Το '%s' θα μπορούσε να είναι είτε τοπικό αρχείο είτε κλάδος παρακολούθησης.
    Παρακαλώ χρησιμοποιήστε -- (και προαιρετικά --no-guess) για να αποσαφηνίσετε

en: '%s' for '%s' is not a valid timestamp
el: '%s' για το '%s' δεν είναι έγκυρη χρονοσήμανση

en: '%s' is not a commit and a branch '%s' cannot be created from it
el: το '%s' δεν είναι υποβολή και δε γίνεται να δημιουργηθεί κλάδος '%s' από αυτό

en: '%s' matched more than one remote tracking branch.
    We found %d remotes with a reference that matched. So we fell back
    on trying to resolve the argument as a path, but failed there too!
    
    If you meant to check out a remote tracking branch on, e.g. 'origin',
    you can do so by fully qualifying the name with the --track option:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    If you'd like to always have checkouts of an ambiguous <name> prefer
    one remote, e.g. the 'origin' remote, consider setting
    checkout.defaultRemote=origin in your config.
el: Το '%s' ταίριαξε με περισσότερους από έναν απομακρυσμένους παρακολουθούμενους κλάδους.
    Βρήκαμε %d απομακρυσμένους εξυπηρετητές με αναφορά που ταιριάζει. Οπότε έγινε εναλλακτικά
    απόπειρα ταύτισης του ορίσματος με διαδρομή, αλλά απέτυχε και αυτή!
    
    Αν θέλατε να εξαγάγετε έναν απομακρυσμένο παρακολουθούμενο κλάδο π.χ. στο 'origin',
    μπορείτε να το κάνετε ορίζοντας ολογράφως το όνομα με την επιλογή --track:
    
        git checkout --track origin/<όνομα>
    
    Αν θα θέλατε οι εξαγωγές από ένα αμφίσημο <όνομα> να προτιμούν πάντα
    έναν απομακρυσμένο εξυπηρετητή, π.χ. το απομακρυσμένο 'origin', σκεφτείτε να ορίσετε
    checkout.defaultRemote=origin στις ρυθμίσεις σας.

en: 'GIT_AUTHOR_DATE' already given
el: 'GIT_AUTHOR_DATE' δόθηκε ήδη

en: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' already given
el: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' δόθηκε ήδη

en: 'GIT_AUTHOR_NAME' already given
el: 'GIT_AUTHOR_NAME' δόθηκε ήδη

en: 'git bisect $TERM_BAD' can take only one argument.
el: 'git bisect $TERM_BAD' δέχεται μόνο ένα όρισμα.

en: 'git help config' for more information
el: 'git help config' για περισσότερες πληροφορίες

en: (for porcelains) forget saved unresolved conflicts
el: (για εντολές porcelain) ξέχνα τις σωσμένες μη επιλυμένες συγκρούσεις

en: (no URL)
el: (κανένα URL)

en: (no branch)
el: (κανένας κλάδος)

en: (no branch, bisect started on %s)
el: (κανένας κλάδος, η διχοτόμηση άρχισε στο %s)

en: (no branch, rebasing %s)
el: (κανένας κλάδος, γίνεται rebase του %s)

en: (no branch, rebasing detached HEAD %s)
el: (κανένας κλάδος, γίνεται rebase του αποσυνδεδεμένου HEAD %s)

en: * Ignoring funny ref '%s' locally
el: * Γίνεται παράβλεψη του παράξενου ref '%s' τοπικά

en: ** warning: file %s becomes empty but is not deleted
el: ** προσοχή: το αρχείο %s γίνεται κενό αλλά δε διαγράφεται

en: --3way outside a repository
el: --3way έξω από απόθετήριο

en: --[no-]autostash option is only valid with --rebase.
el: η επιλογή --[no-]autostash ισχύει μόνο με το --rebase.

en: --all and --mirror are incompatible
el: το --all και το --mirror δεν είναι συμβατά μεταξύ τους

en: --all and --tags are incompatible
el: το --all και το --tags δεν είναι συμβατά μεταξύ τους

en: --all can't be combined with refspecs
el: το --all δε γίνεται να συνδυαστεί με refspec

en: --author '%s' is not 'Name <email>' and matches no existing author
el: --author '%s' δεν είναι 'Όνομα <email>' και δεν ταιριάζει με κάποιον υπάρχοντα δημιουργό

en: --bare and --origin %s options are incompatible.
el: οι επιλογές --bare και --origin %s δεν είναι συμβατές μεταξύ τους.

en: --bare and --separate-git-dir are incompatible.
el: το --bare και το --separate-git-dir δεν είναι συμβατά μεταξύ τους.

en: --blob can only be used inside a git repository
el: το --blob μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μέσα σε αποθετήριο git

en: --cached and --3way cannot be used together.
el: --cached και --3way δε γίνεται να χρησιμοποιηθούν μαζί..

en: --cached outside a repository
el: --cached έξω από αποθετήριο

en: --delete doesn't make sense without any refs
el: το --delete δεν έχει νόημα χωρίς κανένα ref

en: --delete is incompatible with --all, --mirror and --tags
el: το --delete δεν είναι συμβατό με τα --all, --mirror και --tags

en: --delete only accepts plain target ref names
el: το --delete δέχεται μόνο απλά ονόματα ref προορισμού

en: --depth is ignored in local clones; use file:// instead.
el: το --depth παραβλέπεται σε τοπικούς κλώνους, χρησιμοποιήστε το file:// αντί αυτού.

en: --filter is ignored in local clones; use file:// instead.
el: το --filter παραβλέπεται σε τοπικούς κλώνους, χρησιμοποιήστε το file:// αντί αυτού.

en: --fix-thin cannot be used without --stdin
el: το --fix-thin δε γίνεται να χρησιμοποιηθεί χωρίς το --stdin

en: --index outside a repository
el: --index έξω από αποθετήριο

en: --local can only be used inside a git repository
el: το --local μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μέσα σε αποθετήριο git

en: --local is ignored
el: γίνεται παράβλεψη του --local

en: --long and -z are incompatible
el: --long και -z είναι ασύμβατα μεταξύ τους

en: --mirror and --tags are incompatible
el: το --mirror και το --tags δεν είναι συμβατά μεταξύ τους

en: --mirror can't be combined with refspecs
el: το --mirror δε γίνεται να συνδυαστεί με refspec

en: --mixed with paths is deprecated; use 'git reset -- <paths>' instead.
el: το --mixed με διαδρομές έχει καταργηθεί, χρησιμοποιήστε αντί αυτού 'git reset -- <διαδρομές>'.

en: --patch is incompatible with --{hard,mixed,soft}
el: το --patch είναι ασύμβατο με --{hard,mixed,soft}

en: --progress can't be used with --incremental or porcelain formats
el: το --progress δε γίνεται να χρησιμοποιηθεί με το --incremental ή με μορφές εντολών porcelain

en: --reject and --3way cannot be used together.
el: --reject και --3way δε γίνεται να χρησιμοποιηθούν μαζί.

en: --reset-author can be used only with -C, -c or --amend.
el: --reset-author μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με -C, -c ή --amend.

en: --shallow-exclude is ignored in local clones; use file:// instead.
el: το --shallow-exclude παραβλέπεται σε τοπικούς κλώνους, χρησιμοποιήστε το file:// αντί αυτού.

en: --shallow-since is ignored in local clones; use file:// instead.
el: το --shallow-since παραβλέπεται σε τοπικούς κλώνους, χρησιμοποιήστε το file:// αντί αυτού.

en: --stdin requires a git repository
el: το --stdin απαιτεί ένα αποθετήριο git

en: --track needs a branch name
el: το --track χρειάζεται ένα όνομα κλάδου

en: --verify with no packfile name given
el: δόθηκε --verify χωρίς όνομα αρχείου πακέτου

en: -N can only be used with --mixed
el: το -N μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με το --mixed

en: -NUM
el: -ΑΡΙΘ

en: -b, -B and --orphan are mutually exclusive
el: τα -b, -B και --orphan είναι αλληλοαποκλειόμενα

en: -z only makes sense with --stdin
el: το -z έχει νόημα μόνο με το --stdin

en: 4 years, 11 months ago
el: πριν από 4 χρόνια και 11 μήνες

en: <prefix>/
el: <πρόθεμα>/

en: <remote>
el: <απομακρυσμένο>

en: <type> can be one of: blob, tree, commit, tag
el: ο <τύπος> μπορεί να είναι ένας εκ των: blob, δέντρο, υποβολή, ετικέτα

en: ?? what are you talking about?
el: ;;  τι εννοείτε;

en: A Git Glossary
el: Ένα Γλωσσάρι του Git

en: A Git core tutorial for developers
el: Ένα μάθημα του πυρήνα του Git για προγραμματιστές

en: Aborting
el: Εγκατάλειψη

en: Aborting commit due to empty commit message.
el: Εγκατάλειψη της υποβολής λόγω κενού μηνύματος υποβολής.

en: Aborting commit; you did not edit the message.
el: Εγκατάλειψη της υποβολής, δεν επεξεργαστήκατε το μήνυμα.

en: Aborting.
el: Εγκατάλειψη.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Additionally, your index contains uncommitted changes.
el: Επιπρόσθετα, το ευρετήριό σας περιέχει μη υποβεβλημένες αλλαγές.

en: All conflicts fixed but you are still merging.
el: Επιλύθηκαν όλες οι συγκρούσεις αλλά ακόμα κάνετε συγχώνευση.

en: Already on '%s'
el: Βρίσκεστε ήδη στο '%s'

en: Already up to date with $pretty_name
el: Ήδη πλήρως ενήμερο με το $pretty_name

en: Already up to date!
el: Ήδη πλήρως ενήμερο!

en: Already up to date.
el: Ήδη πλήρως ενήμερο.

en: Already up to date. Yeeah!
el: Ήδη πλήρως ενήμερο. Ναιιι!

en: Ambiguous object name: '%s'.
el: Αμφίσημο όνομα αντικειμένου: '%s'.

en: Ancillary Commands / Interrogators
el: Βοηθητικές Εντολές / Ερωτημάτων

en: Ancillary Commands / Manipulators
el: Βοηθητικές Εντολές / Χειρισμού

en: Applied autostash.
el: Έγινε εφαρμογή των αυτόματα αποθηκευμένων.

en: Applied patch %s cleanly.
el: Η εφαρμογή της διόρθωσης '%s' έγινε καθαρά.

en: Applied patch to '%s' cleanly.
el: Η εφαρμογή της διόρθωσης στο '%s' έγινε καθαρά.

en: Applied patch to '%s' with conflicts.
el: Η εφαρμογή της διόρθωσης στο '%s' έγινε με συγκρούσεις.

en: Applies a quilt patchset onto the current branch
el: Κάνει εφαρμογή ενός πακέτου διορθώσεων πάνω στον τρέχοντα κλάδο

en: Apply mode change to index [y,n,q,a,d%s,?]?
el: Να γίνει εφαρμογή της αλλαγής λειτουργίας στο ευρετήριο [y,n,q,a,d%s,?];

en: Apply mode change to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
el: Να γίνει εφαρμογή της αλλαγής λειτουργίας στο ευρετήριο και το δέντρο εργασίας [y,n,q,a,d%s,?];

en: Apply them to the worktree anyway?
el: Να γίνει πάραυτα εφαρμογή τους στο δέντρο εργασίας;

en: Apply? [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:
el: Να γίνει εφαρμογή; [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:

en: Applying autostash resulted in conflicts.
    Your changes are safe in the stash.
    You can run "git stash pop" or "git stash drop" at any time.
el: Η εφαρμογή των αυτόματα αποθηκευμένων οδήγησε σε συγκρούσεις.
    Οι αλλαγές σας είναι ασφαλείς μέσα στα αποθηκευμένα.
    Μπορείτε να τρέξετε "git stash pop" ή "git stash drop" ανά πάσα στιγμή.

en: Are you sure [Y/n]?
el: Επιβεβαιώνετε [Y/n];

en: Are you sure you want to use <%s> [y/N]?
el: Επιβεβαιώνετε πως θέλετε να χρησιμοποιήσετε <%s> [y/N]?

en: Bye.
el: Αντίο.

en: CONFLICT (%s): Merge conflict in %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s): Σύγκρουση συγχώνευσης στο %s

en: CONFLICT (%s): There is a directory with name %s in %s. Adding %s as %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s): Υπάρχει φάκελος με όνομα %s στο %s. Γίνεται προσθήκη του %s ως %s

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s in %s. Version %s of %s left in tree at %s.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s/διαγραφή): Έγινε διαγραφή του %s στο %s και %s στο %s. Διατηρήθηκε η έκδοση %s του %s στο δέντρο στο %s.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s in %s. Version %s of %s left in tree.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s/διαγραφή): Έγινε διαγραφή του %s στο %s και %s στο %s. Διατηρήθηκε η έκδοση %s του %s στο δέντρο.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s to %s in %s. Version %s of %s left in tree at %s.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s/διαγραφή): Έγινε διαγραφή του %s στο %s και %s στο %s στο %s. Διατηρήθηκε η έκδοση %s του %s στο δέντρο στο %s.

en: CONFLICT (%s/delete): %s deleted in %s and %s to %s in %s. Version %s of %s left in tree.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (%s/διαγραφή): Έγινε διαγραφή του %s στο %s και %s στο %s στο %s. Διατηρήθηκε η έκδοση %s του %s στο δέντρο.

en: CONFLICT (add/add): Merge conflict in %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (προσθήκη/προσθήκη): Σύγκρουση συγχώνευσης στο %s

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to place %s because directory %s was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (ασάφεια μετονομασίας φακέλου): Δεν είναι σαφές πού να τοποθετηθεί το %s επειδή ο φάκελος %s μετονομάστηκε σε πολλαπλούς άλλους φακέλους, και κανένας προορισμός δεν πήρε τα περισσότερα αρχεία.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Cannot map more than one path to %s; implicit directory renames tried to put these paths there: %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (εννοούμενη μετονομασία φακέλων): Δε μπορεί να γίνει αντιστοίχιση του %s με περισσότερες από μία διαδρομές, οι εννοούμενες μετονομασίες φακέλων προσπάθησαν να βάλουν αυτές τις διαδρομές εκεί: %s

en: CONFLICT (implicit dir rename): Existing file/dir at %s in the way of implicit directory rename(s) putting the following path(s) there: %s.
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (εννοούμενη μετονομασία φακέλων): Υπάρχον αρχείο/φάκελος στο %s εμποδίζει την εννοούμενη μετονομασία που θα έβαζε τις επόμενες διαδρομές εκεί: %s.

en: CONFLICT (rename/add): Rename %s->%s in %s.  Added %s in %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (μετονομασία/προσθήκη): Μετονομασία %s->%s στο %s.  Έγινε προσθήκη %s στο %s

en: CONFLICT (rename/rename): Rename "%s"->"%s" in branch "%s" rename "%s"->"%s" in "%s"%s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (μετονομασία/μετονομασία): Μετονομασία "%s"->"%s" στον κλάδο "%s" μετονομασία "%s"->"%s" στον κλάδο "%s"%s

en: CONFLICT (rename/rename): Rename %s->%s in %s. Rename %s->%s in %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (μετονομασία/μετονομασία): Μετονομασία %s->%s στο %s. Μετονομασία %s->%s στο %s

en: CONFLICT (rename/rename): Rename directory %s->%s in %s. Rename directory %s->%s in %s
el: ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ (μετονομασία/μετονομασία): Μετονομασία φακέλου %s->%s στο %s. Μετονομασία φακέλου %s->%s στο %s

en: Can not do reflog for '%s': %s
el: Δεν είναι δυνατό το reflog για το '%s': %s

en: Cannot change unmerged .gitmodules, resolve merge conflicts first
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή μη συγχωνευμένων .gitmodule, επιλύστε πρώτα τις συγκρούσεις συγχώνευσης

en: Cannot come back to cwd
el: Δεν είναι δυνατή η επιστροφή στον τρέχοντα φάκελο εργασίας

en: Cannot do %s reset with paths.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά %s με διαδρομές.

en: Cannot do a %s reset in the middle of a merge.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει επαναφορά %s στη μέση μιας συγχώνευσης.

en: Cannot fetch both %s and %s to %s
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του %s και του %s ταυτόχρονα στο %s

en: Cannot open existing pack file '%s'
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του υπάρχοντος αρχείου πακέτου '%s'

en: Cannot open existing pack idx file for '%s'
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του υπάρχοντος αρχείου ευρετηρίου πακέτου για '%s'

en: Cannot prepare timestamp regexp %s
el: Δεν είναι δυνατή η προετοιμασία κανονικής έκφρασης χρονοσήμανσης %s

en: Cannot switch branch to a non-commit '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του κλάδου στο '%s' που δεν είναι υποβολή

en: Cannot update paths and switch to branch '%s' at the same time.
el: Δε γίνεται ενημέρωση διαδρομών και αλλαγή στον κλάδο '%s' ταυτόχρονα.

en: Changes not staged for commit:
el: Αλλαγές που δεν έχουν προετοιμαστεί για υποβολή:

en: Changes to be committed:
el: Αλλαγές προς υποβολή:

en: Checking patch %s...
el: Γίνεται έλεγχος της διόρθωσης %s...

en: Cherry-picking is not possible because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει επιλεκτική διαλογή επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: Clone succeeded, but checkout failed.
    You can inspect what was checked out with 'git status'
    and retry the checkout with 'git checkout -f HEAD'
el: Η κλωνοποίηση πέτυχε, αλλά η εξαγωγή απέτυχε.
    Μπορείτε να επιθεωρήσετε τι εξήχθη με 'git status'
    και να προσπαθήσετε πάλι την εξαγωγή με 'git checkout -f HEAD'

en: Cloning into '%s'...
el: Γίνεται κλωνοποίηση μέσα στο '%s'...

en: Cloning into bare repository '%s'...
el: Γίνεται κλωνοποίηση μέσα στο γυμνό αποθετήριο '%s'...

en: Commit %s does not have a GPG signature.
el: Η υποβολή %s δεν έχει υπογραφή GPG.

en: Commit %s has a bad GPG signature allegedly by %s.
el: Η υποβολή %s έχει λάθος υπογραφή GPG δήθεν από %s.

en: Commit %s has a good GPG signature by %s
el: Η υποβολή %s έχει σωστή υπογραφή GPG από %s

en: Commit %s has an untrusted GPG signature, allegedly by %s.
el: Η υπογραφή %s έχει μη αξιόπιστη υπογραφή GPG, δήθεν από %s.

en: Commit Body is:
el: Το περιεχόμενο της υποβολής είναι:

en: Commit contents options
el: Επιλογές περιεχομένων υποβολής

en: Commit message options
el: Επιλογές μηνύματος υποβολής

en: Committing is not possible because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει υποβολή επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: Compares the content and mode of blobs found via two tree objects
el: Συγκρίνει το περιεχόμενο και τη λειτουργία των blob που βρέθηκαν μέσω δύο αντικειμένων δέντρων

en: Compressing objects
el: Συμπίεση αντικειμένων

en: Compute object ID and optionally creates a blob from a file
el: Υπολογισμός αναγνωριστικού αντικειμένου και προαιρετικά δημιουργία blob από ένα αρχείο

en: Config file location
el: Τοποθεσία αρχείου ρυθμίσεων

en: Conflicts in index. Try without --index.
el: Συγκρούσεις στο ευρετήριο. Δοκιμάστε χωρίς το --index.

en: Context reduced to (%ld/%ld) to apply fragment at %d
el: Το πλαίσιο μειώθηκε σε (%ld/%ld) για την εφαρμογή του αποσπάσματος στο %d

en: Continuing in %0.1f seconds, assuming that you meant '%s'.
el: Συνεχίζουμε σε %0.1f δευτερόλεπτα, υποθέτοντας πως εννοούσατε '%s'.

en: Continuing under the assumption that you meant '%s'.
el: Συνεχίζουμε υποθέτοντας πως εννοούσατε '%s'.

en: Could not amend commit after successfully picking $sha1... $rest
    This is most likely due to an empty commit message, or the pre-commit hook
    failed. If the pre-commit hook failed, you may need to resolve the issue before
    you are able to reword the commit.
el: Δεν ήταν δυνατή η τροποποίηση της υποβολής μετά από την επιτυχή διαλογή του $sha1... $rest
    Κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται σε κενό μήνυμα υποβολής, ή απέτυχε το άγκιστρο προ υποβολής.
    Αν απέτυχε το άγκιστρο προ υποβολής, μπορεί να χρειαστεί να επιλύσετε το θέμα πριν να
    μπορέσετε να αναδιατυπώσετε την υποβολή.

en: Could not fetch %s
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση του %s

en: Could not find remote branch %s to clone.
el: Δεν ήταν δυνατό να βρεθεί ο απομακρυσμένος κλάδος %s προς κλωνοποίηση.

en: Could not merge %.*s
el: Δεν ήταν δυνατή η συγχώνευση του %.*s

en: Could not open '%s' for writing.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s' για εγγραφή.

en: Could not parse object '%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του αντικειμένου '%s'.

en: Could not reset index file to revision '%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η επαναφορά του αρχείου ευρετηρίου στην έκδοση '%s'.

en: Could not resolve HEAD to a revision
el: Δεν ήταν δυνατή η ταύτιση του HEAD με κάποια έκδοση

en: Could not write new index file.
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του νέου αρχείου ευρετηρίου.

en: Counting objects
el: Καταμέτρηση αντικειμένων

en: Creates a temporary file with a blob's contents
el: Δημιουργεί προσωρινό αρχείο με τα περιεχόμενα ενός blob

en: Did you hand edit your patch?
    It does not apply to blobs recorded in its index.
el: Επεξεργαστήκατε με το χέρι τη διόρθωσή σας;
    Δεν εφαρμόζεται στα blob που είναι καταγεγραμμένα στο ευρετήριό του.

en: Do not modify or remove the line above.
    Everything below it will be ignored.
el: Να μην τροποποιήσετε ή αφαιρέσετε την παραπάνω γραμμή.
    Οτιδήποτε κάτω από αυτήν θα αγνοηθεί.

en: Enumerating objects
el: Απαρίθμηση αντικειμένων

en: Exiting because of an unresolved conflict.
el: Έξοδος λόγω ανεπίλυτης σύγκρουσης.

en: Exiting because of unfinished merge.
el: Έξοδος λόγω μη ολοκληρωμένης συγχώνευσης.

en: External commands
el: Εξωτερικές εντολές

en: Failed to fall back on three-way merge...
el: Απέτυχε η εναλλακτική της τριπλής συγχώνευσης...

en: Failed to find tree of %s.
el: Δεν ήταν δυνατό να βρεθεί το δέντρο του %s.

en: Failed to find tree of HEAD.
el: Δεν ήταν δυνατό να βρεθεί το δέντρο του HEAD.

en: Failed to resolve '%s' as a valid revision.
el: Απέτυχε η ταύτιση του '%s' με κάποια έγκυρη έκδοση.

en: Failed to resolve '%s' as a valid tree.
el: Απέτυχε η ταύτιση του '%s' με κάποιο έγκυρο δέντρο.

en: Failed to resolve HEAD as a valid ref.
el: Απέτυχε η ταύτιση του HEAD με κάποιο έγκυρο ref.

en: Falling back to three-way merge...
el: Ακολουθείται η εναλλακτική της τριπλής συγχώνευσης...

en: Fetching %s
el: Ανάκτηση %s

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
el: Πρώτα, γίνεται γύρισμα προς τα πίσω του head για να γίνει επανάληψη της δουλειάς σας πάνω σε αυτό...

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
el: Πρώτα, γίνεται γύρισμα προς τα πίσω του head για να γίνει επανάληψη της δουλειάς σας πάνω σε αυτό...

en: Fix them up in the work tree, and then use 'git add/rm <file>'
    as appropriate to mark resolution and make a commit.
el: Φτιάξτε τα στο δέντρο εργασίας, και μετά χρησιμοποιήστε 'git add/rm <αρχείο>'
    έτσι ώστε να επισημάνετε την επίλυση και να κάνετε μία υποβολή.

en: From %.*s
el: Από το %.*s

en: GPG sign the push
el: να υπογραφεί με GPG η δημοσίευση

en: Git command-line interface and conventions
el: Διεπαφή γραμμής εντολών Git και συμβάσεις

en: Git data exporter
el: Εξαγωγέας δεδομένων Git

en: Git namespaces
el: Ονόματα xώρων Git

en: HEAD %s is not a commit!
el: Το HEAD %s δεν είναι υποβολή!

en: HEAD (no branch)
el: HEAD (χωρίς κλάδο)

en: HEAD detached at
el: Αποσυνδεδεμένο HEAD στο

en: HEAD detached from
el: Αποσυνδεδεμένο HEAD από το

en: HEAD does not point to a branch
el: Το HEAD δε δείχνει σε κάποιον κλάδο

en: HEAD is now at
el: Το HEAD βρίσκεται τώρα στο

en: HEAD is now at %s
el: Το HEAD τώρα βρίσκεται στο %s

en: HEAD not found below refs/heads!
el: Το HEAD δε βρέθηκε κάτω από το refs/heads!

en: Huh (%s)?
el: Ορίστε (%s);

en: Hunk #%d applied cleanly.
el: Η αλλαγή υπ' αρ. %d εφαρμόστηκε καθαρά.

en: Hunk #%d succeeded at %d (offset %d line). | Hunk #%d succeeded at %d (offset %d lines).
el[0]: Η αλλαγή υπ' αρ. %d πέτυχε στο %d (μετατόπιση %d γραμμή).
el[1]: Η αλλαγή υπ' αρ. %d πέτυχε στο %d (μετατόπιση %d γραμμές).

en: If you wish to skip this commit, use:
    
        git reset
    
    Then "git cherry-pick --continue" will resume cherry-picking
    the remaining commits.
el: Αν θέλετε να προσπεράσετε αυτή την υποβολή, χρησιμοποιήστε:
    
        git reset
    
    Έπειτα με "git cherry-pick --continue" θα συνεχίσετε την επιλεκτική διαλογή
    των υπόλοιπων υποβολών.

en: Ignored files
el: Αρχεία που παραβλέπονται

en: Indexing objects
el: Προσθήκη σε ευρετήριο αντικειμένων

en: Initial commit
el: Αρχική υποβολή

en: Interacting with Others
el: Διάδραση με Άλλους

en: It is not possible to %s because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει %s επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files. 'status -uno'
    may speed it up, but you have to be careful not to forget to add
    new files yourself (see 'git help status').
el: Η απαρίθμηση των μη παρακολουθούμενων αρχείων πήρε %.2f δευτερόλεπτα. Το 'status -uno'
    μπορεί να την επιταχύνει, αλλά πρέπει να προσέξετε να μην ξεχάσετε να προσθέσετε
    εσείς τα νέα αρχεία (δείτε το 'git help status').

en: Low-level Commands / Internal Helpers
el: Εντολές Χαμηλού Επιπέδου / Εσωτερικές Βοηθητικές

en: Low-level Commands / Interrogators
el: Εντολές Χαμηλού Επιπέδου / Ερωτημάτων

en: Low-level Commands / Manipulators
el: Εντολές Χαμηλού Επιπέδου / Χειρισμού

en: Low-level Commands / Synching Repositories
el: Εντολές Χαμηλού Επιπέδου / Συγχρονισμού Αποθετηρίων

en: Main Porcelain Commands
el: Κύριες Εντολές Porcelain

en: Merging is not possible because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει συγχώνευση επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: Next command to do (%d remaining command): | Next commands to do (%d remaining commands):
el[0]: Επόμενη εντολή προς εκτέλεση (%d εντολή απομένει):
el[1]: Επόμενες εντολές προς εκτέλεση (%d εντολές απομένουν):

en: No annotated tags can describe '%s'.
    However, there were unannotated tags: try --tags.
el: Καμία σχολιασμένη ετικέτα δεν περιγράφει το '%s'.
    Πάραυτα, υπήρχαν μη σχολιασμένες ετικέτες: δοκιμάστε το --tags.

en: No branch name specified
el: Δε δόθηκε όνομα κλάδου

en: No branch named '%s'.
el: Δεν υπάρχει κλάδος με όνομα '%s'.

en: No changes
el: Δεν υπάρχουν αλλαγές

en: No changes - did you forget to use 'git add'?
    If there is nothing left to stage, chances are that something else
    already introduced the same changes; you might want to skip this patch.
el: Καθόλου αλλαγές - ξεχάσατε να χρησιμοποιήσετε το 'git add';
    Αν δεν έχει απομείνει τίποτα για προετοιμασία, μάλλον κάτι άλλο έχει
    ήδη εισαγάγει τις ίδιες αλλαγές, μπορεί να θέλετε να προσπεράσετε αυτή τη διόρθωση.

en: No changes -- Patch already applied.
el: Καθόλου αλλαγές -- Έχει γίνει ήδη εφαρμογή της διόρθωσης.

en: No changes selected
el: Δεν επιλέχτηκε καμία αλλαγή

en: No changes.
el: Δεν υπάρχουν αλλαγές.

en: No commands done.
el: Δεν ολοκληρώθηκε καμία εντολή.

en: No commands remaining.
el: Δεν απομένει καμία εντολή.

en: No commits yet
el: Δεν υπάρχουν ακόμα υποβολές

en: No commits yet on
el: Δεν υπάρχουν ακόμα υποβολές στο

en: No configured push destination.
    Either specify the URL from the command-line or configure a remote repository using
    
        git remote add <name> <url>
    
    and then push using the remote name
    
        git push <name>
el: Δεν έχει ρυθμιστεί προορισμός δημοσίευσης.
    Ορίστε το URL από τη γραμμή εντολών ή ρυθμίστε ένα απομακρυσμένο αποθετήριο χρησιμοποιώντας
    
        git remote add <όνομα> <url>
    
    και έπειτα δημοσιεύστε χρησιμοποιώντας το όνομα του απομακρυσμένου
    
        git push <όνομα>

en: No directory name could be guessed.
    Please specify a directory on the command line
el: Δεν ήταν δυνατό να μαντέψουμε το όνομα του φακέλου.
    Παρακαλώ δώστε έναν φάκελο στη γραμμή εντολών

en: No such URL found: %s
el: Δε βρέθηκε τέτοιο URL: %s

en: No such ref: %s
el: Δεν υπάρχει ref: %s

en: No such remote '%s'
el: Δεν υπάρχει τέτοιος απομακρυσμένος εξυπηρετητής '%s'

en: No such remote or remote group: %s
el: Δεν υπάρχει τέτοιος απομακρυσμένος εξυπηρετητής ή απομακρυσμένη ομάδα: %s

en: No such remote: '%s'
el: Δεν υπάρχει τέτοιος απομακρυσμένος εξυπηρετητής: '%s'

en: No tags can describe '%s'.
    Try --always, or create some tags.
el: Καμία ετικέτα δεν περιγράφει το '%s'.
    Δοκιμάστε το --always, ή δημιουργήστε ετικέτες.

en: Not a git repository
el: Δεν είναι αποθετήριο git

en: Not a range.
el: Δεν είναι εύρος.

en: Not a valid branch point: '%s'.
el: Μη έγκυρο σημείο κλάδου: '%s'.

en: Not a valid commit name %s
el: Μη έγκυρο όνομα υποβολής %s

en: Not a valid object name %s
el: Μη έγκυρο όνομα αντικειμένου %s

en: Not a valid object name: '%s'.
el: Μη έγκυρο όνομα αντικειμένου: '%s'.

en: Not a valid ref: %s
el: Δεν είναι έγκυρο ref: %s

en: Not all child objects of %s are reachable
el: Δεν είναι προσβάσιμα όλα τα αντικείμενα παιδιά του %s

en: Not committing merge; use 'git commit' to complete the merge.
el: Δε γίνεται υποβολή της συγχώνευσης, χρησιμοποιήστε 'git commit' για να ολοκληρώσετε τη συγχώνευση.

en: Not currently on any branch.
el: Δεν είστε αυτή τη στιγμή σε κανέναν κλάδο.

en: Not setting branch %s as its own upstream.
el: Δε γίνεται ορισμός του %s ως το προς τα πάνω του εαυτού του.

en: Note: A branch outside the refs/remotes/ hierarchy was not removed;
    to delete it, use: | Note: Some branches outside the refs/remotes/ hierarchy were not removed;
    to delete them, use:
el[0]: Σημείωση: Ένας κλάδος εκτός της ιεραρχίας refs/remotes/ hierarchy δεν αφαιρέθηκε,
    για να τον διαγράψετε, χρησιμοποιήστε:
el[1]: Σημείωση: Κάποιοι κλάδοι εκτός της ιεραρχίας refs/remotes/ hierarchy δεν αφαιρέθηκαν,
    για να τους διαγράψετε, χρησιμοποιήστε:

en: Note: checking out '%s'.
    
    You are in 'detached HEAD' state. You can look around, make experimental
    changes and commit them, and you can discard any commits you make in this
    state without impacting any branches by performing another checkout.
    
    If you want to create a new branch to retain commits you create, you may
    do so (now or later) by using -b with the checkout command again. Example:
    
      git checkout -b <new-branch-name>
el: Σημείωση: εξαγωγή του '%s'.
    
    Βρίσκεστε σε κατάσταση 'αποσυνδεδεμένου HEAD'. Μπορείτε να περιηγηθείτε, να κάνετε πειραματικές
    αλλαγές και να τις υποβάλετε, καθώς και να απορρίψετε ό,τι υποβολές κάνετε σε αυτήν την
    κατάσταση χωρίς να επηρεάσετε άλλους κλάδους απλά κάνοντας μια νέα εξαγωγή.
    
    Αν θέλετε να δημιουργήσετε έναν νέο κλάδο για να διατηρήσετε τις υποβολές που δημιουργείτε, μπορείτε
    να το κάνετε (τώρα ή αργότερα) χρησιμοποιώντας -b με την εντολή εξαγωγής checkout πάλι. Παράδειγμα:
    
      git checkout -b <όνομα-νέου-κλάδου>

en: Nothing was applied.
el: Δεν εφαρμόστηκε τίποτα.

en: On branch
el: Στον κλάδο

en: Other
el: Άλλο

en: Otherwise, please use 'git reset'
el: Ειδάλλως, παρακαλώ χρησιμοποιήστε 'git reset'

en: Pathspec '%s' is in submodule '%.*s'
el: Η περιγραφή διαδρομής '%s' βρίσκεται μέσα στην υποενότητα '%.*s'

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be ignored, and an empty message aborts the commit.
el: Παρακαλώ εισάγετε το μήνυμα υποβολής για τις αλλαγές σας. Οι γραμμές που αρχίζουν
    με '%c' αγνοούνται, και με κενό μήνυμα εγκαταλείπετε την υποβολή.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%c' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
    An empty message aborts the commit.
el: Παρακαλώ εισάγετε το μήνυμα υποβολής για τις αλλαγές σας. Οι γραμμές που αρχίζουν
    με '%c' θα διατηρηθούν, μπορείτε να τις αφαιρέσετε μετά αν θέλετε.
    Με κενό μήνυμα εγκαταλείπετε την υποβολή.

en: Please supply the message using either -m or -F option.
el: Παρακαλώ εισάγετε το μήνυμα χρησιμοποιώντας την επιλογή -m ή -F.

en: Please, commit your changes before merging.
el: Παρακαλώ, υποβάλετε τις αλλαγές σας πριν συγχωνεύσετε.

en: Previous HEAD position was
el: Η προηγούμενη θέση του HEAD ήταν

en: Prompt help:
    1          - select a numbered item
    foo        - select item based on unique prefix
               - (empty) select nothing
el: Βοήθεια:
    1          - επιλογή αριθμημένου στοιχείου
    foo        - επιλογή στοιχείου με βάση μοναδικό πρόθεμα
               - (κενό) μη επιλογή κανενός

en: Prompt help:
    1          - select a single item
    3-5        - select a range of items
    2-3,6-9    - select multiple ranges
    foo        - select item based on unique prefix
    -...       - unselect specified items
    *          - choose all items
               - (empty) finish selecting
el: Βοήθεια:
    1          - επιλογή ενός μόνο στοιχείου
    3-5        - επιλογή εύρους στοιχείων
    2-3,6-9    - επιλογή πολλαπλών ευρών στοιχείων
    foo        - επιλογή στοιχείου με βάση μοναδικό πρόθεμα
    -...       - αποεπιλογή των εξής στοιχείων
    *          - επιλογή όλων των στοιχείων
               - (κενό) ολοκλήρωση επιλογής

en: Pulling is not possible because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει ενσωμάτωση επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: Pushing to %s
el: Δημοσίευση στο %s

en: Receiving objects
el: Λήψη αντικειμένων

en: Refusing to fetch into current branch %s of non-bare repository
el: Αρνούμαι να κάνω ανάκτηση μέσα στον τρέχοντα κλάδο %s μη γυμνού αποθετηρίου

en: Rejected hunk #%d.
el: Απορρίφθηκε η αλλαγή υπ' αρ. %d.

en: Remote branch %s not found in upstream %s
el: Ο απομακρυσμένος κλάδος %s δε βρέθηκε στο από πάνω %s

en: Removing %s
el: Αφαίρεση του %s

en: Removing %s
el: Αφαίρεση του %s

en: Repository lacks necessary blobs to fall back on 3-way merge.
el: Λείπουν τα αναγκαία blob από το αποθετήριο για να ακολουθηθεί η εναλλακτική τριπλής συγχώνευσης.

en: Reset branch '%s'
el: Επαναφορά του κλάδου '%s'

en: Resolve all conflicts manually, mark them as resolved with
    "git add/rm <conflicted_files>", then run "git rebase --continue".
    You can instead skip this commit: run "git rebase --skip".
    To abort and get back to the state before "git rebase", run "git rebase --abort".
el: Επιλύστε όλες τις συγκρούσεις χειροκίνητα, επισημάνετέ τις ως επιλυμένες με
    "git add/rm <συγκρουόμενα αρχεία>", έπειτα τρέξτε "git rebase --continue".
    Ειδάλλως μπορείτε να προσπεράσετε αυτή την υποβολή: τρέξτε "git rebase --skip".
    Για να εγκαταλείψετε και να επιστρέψετε στην κατάσταση πριν από το "git rebase", τρέξτε "git rebase --abort".

en: Resolve operation not in progress, we are not resuming.
el: Δεν υφίσταται διεργασία επίλυσης, δε συνεχίζουμε.

en: Resolved '%s' using previous resolution.
el: Ταυτίστηκε το '%s' χρησιμοποιώντας την προηγούμενη ταύτιση.

en: Resolving deltas
el: Επίλυση delta

en: Result:
el: Αποτέλεσμα:

en: Result: OK
el: Αποτέλεσμα: OK

en: Reverting is not possible because you have unmerged files.
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει επαναφορά επειδή έχετε μη συγχωνευμένα αρχεία.

en: Run merge conflict resolution tools to resolve merge conflicts
el: Τρέξτε εργαλεία επίλυσης συγκρούσεων συγχώνευσης για να επιλύσετε τις συγκρούσεις συγχώνευσης

en: SHA1 COLLISION FOUND WITH %s !
el: ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ SHA1 ΜΕ ΤΟ %s !

en: STARTTLS failed! %s
el: Το STARTTLS απέτυχε! %s

en: See 'git help <command>' to read about a specific subcommand
el: Δείτε 'git help <εντολή>' για να διαβάσετε για κάποια συγκεκριμένη υποεντολή

en: Send this email? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):
el: Να γίνει αποστολή αυτού του email; ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):

en: Show original object ids of blobs/commits
el: Προβολή αρχικών αναγνωριστικών των blob/υποβολών

en: Show porcelain format with per-line commit information
el: Προβολή μορφής εντολών porcelain με πληροφορίες υποβολής ανά γραμμή

en: Skip output of blob data
el: Προσπέραση εξόδου των δεδομένων blob

en: Skipping repository %s
el: Προσπερνάται το αποθετήριο %s

en: Submodule changes to be committed:
el: Αλλαγές σε υποενότητες προς υποβολή:

en: Submodules changed but not updated:
el: Υποενότητες που άλλαξαν αλλά δεν ενημερώθηκαν:

en: Switched to a new branch '%s'
el: Αλλαγή σε νέο κλάδο '%s'

en: Switched to and reset branch '%s'
el: Αλλαγή και επαναφορά στον κλάδο '%s'

en: Switched to branch '%s'
el: Αλλαγή στον κλάδο '%s'

en: The <src> part of the refspec is a blob object.
    Did you mean to tag a new blob by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
el: Το σκέλος <πηγή> του refspec είναι αντικείμενο blob.
    Θέλατε να βάλετε ετικέτα σε νέο blob δημοσιεύοντας στο
    '%s:refs/tags/%s';

en: The <src> part of the refspec is a commit object.
    Did you mean to create a new branch by pushing to
    '%s:refs/heads/%s'?
el: Το σκέλος <πηγή> του refspec είναι αντικείμενο υποβολής.
    Θέλατε να δημιουργήσετε νέο κλάδο δημοσιεύοντας στο
    '%s:refs/tags/%s';

en: The <src> part of the refspec is a tag object.
    Did you mean to create a new tag by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
el: Το σκέλος <πηγή> του refspec είναι αντικείμενο ετικέτας.
    Θέλατε να δημιουργήσετε νέα ετικέτα δημοσιεύοντας στο
    '%s:refs/tags/%s';

en: The <src> part of the refspec is a tree object.
    Did you mean to tag a new tree by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
el: Το σκέλος <πηγή> του refspec είναι αντικείμενο δέντρου.
    Θέλατε να βάλετε ετικέτα σε νέο δέντρο δημοσιεύοντας στο
    '%s:refs/tags/%s';

en: The current branch %s has multiple upstream branches, refusing to push.
el: Ο τρέχων κλάδος %s έχει πολλαπλούς προς τα πάνω κλάδους, αρνούμαι να δημοσιεύσω.

en: The current branch %s has no upstream branch.
    To push the current branch and set the remote as upstream, use
    
        git push --set-upstream %s %s
el: Ο τρέχων κλάδος %s δεν έχει προς τα πάνω κλάδο.
    Για να δημοσιεύσετε τον τρέχοντα κλάδο και να ορίσετε τον απομακρυσμένο ως προς τα πάνω του, χρησιμοποιήστε
    
        git push --set-upstream %s %s

en: The current patch is empty.
el: Η παρούσα διόρθωση είναι κενή.

en: The destination you provided is not a full refname (i.e.,
    starting with "refs/"). We tried to guess what you meant by:
    
    - Looking for a ref that matches '%s' on the remote side.
    - Checking if the <src> being pushed ('%s')
      is a ref in "refs/{heads,tags}/". If so we add a corresponding
      refs/{heads,tags}/ prefix on the remote side.
    
    Neither worked, so we gave up. You must fully qualify the ref.
el: Ο προορισμός που εισαγάγατε δεν είναι πλήρες refname (δηλ.
    που να αρχίζει με "refs/"). Προσπαθήσαμε να μαντέψουμε τι εννοείτε:
    
    - Ψάχνοντας για ref που να ταιριάζει με το '%s' στην απομακρυσμένη πλευρά.
    - Κάνοντας έλεγχο εάν η <πηγή> που δημοσιεύεται ('%s')
      είναι ref μέσα σε "refs/{heads,tags}/". Αν είναι, προσθέτουμε το αντίστοιχο
      πρόθεμα refs/{heads,tags}/ στην απομακρυσμένη πλευρά.
    
    Κανένα από τα δύο δε δούλεψε, οπότε εγκαταλείψαμε. Πρέπει να εισάγετε ολογράφως το ref.

en: The following submodule paths contain changes that can
    not be found on any remote:
el: Οι παρακάτω διαδρομές υποενότητας περιέχουν αλλαγές που δεν είναι
    δυνατό να βρεθούν σε κανέναν απομακρυσμένο εξυπηρετητή:

en: The object directory to store the graph
el: Ο φάκελος αντικειμένων που θα αποθηκευτεί ο γράφος

en: The previous cherry-pick is now empty, possibly due to conflict resolution.
    If you wish to commit it anyway, use:
    
        git commit --allow-empty
el: Η προηγούμενη επιλεκτική διαλογή είναι τώρα κενή, πιθανώς λόγω επίλυσης συγκρούσεων.
    Αν θέλετε να την υποβάλετε πάραυτα, χρησιμοποιήστε:
    
        git commit --allow-empty

en: The upstream branch of your current branch does not match
    the name of your current branch.  To push to the upstream branch
    on the remote, use
    
        git push %s HEAD:%s
    
    To push to the branch of the same name on the remote, use
    
        git push %s HEAD
    %s
el: Ο προς τα πάνω κλάδος του τρέχοντος κλάδου σας δεν ταιριάζει με
    το όνομα του τρέχοντος κλάδου σας.  Για να δημοσιεύσετε στον κλάδο προς τα πάνω
    στον απομακρυσμένο εξυπηρετητή, χρησιμοποιήστε
    
        git push %s HEAD:%s
    
    Για να δημοσιεύσετε στον κλάδο με το ίδιο όνομα στον απομακρυσμένο εξυπηρετητή, χρησιμοποιήστε
    
        git push %s HEAD
    %s

en: These are common Git commands used in various situations:
el: Αυτές είναι κοινές εντολές Git που χρησιμοποιούνται σε διάφορες περιπτώσεις:

en: Too many arguments.
el: Υπερβολικά πολλά ορίσματα.

en: Total %u (delta %u), reused %u (delta %u)
el: Συνολικά %u (delta %u), επαναχρησιμοποιημένα %u (delta %u)

en: Uh oh. Your system reports no Git commands at all.
el: Ώπα. Το σύστημά σας δεν αναφέρει καμία απολύτως εντολή Git.

en: Unable to add merge result for '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αποτελέσματος συγχώνευσης για το '%s'

en: Unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another git process seems to be running in this repository, e.g.
    an editor opened by 'git commit'. Please make sure all processes
    are terminated then try again. If it still fails, a git process
    may have crashed in this repository earlier:
    remove the file manually to continue.
el: Δε γίνεται να δημιουργηθεί το '%s.lock': %s.
    
    Φαίνεται πως μια άλλη διεργασία git τρέχει μέσα σε αυτό το αποθετήριο, π.χ.
    ένας διορθωτής που άνοιξε από το 'git commit'. Παρακαλώ σιγουρευτείτε πως όλες οι διεργασίες
    έχουν τερματιστεί και προσπαθήστε πάλι. Αν αποτυγχάνει ακόμα, μπορεί μια διεργασία git
    να έχει καταρρεύσει μέσα σε αυτό το αποθετήριο νωρίτερα:
    αφαιρέστε το αρχείο χειροκίνητα για να συνεχίσετε.

en: Unexpected tail checksum for %s (disk corruption?)
el: Μη αναμενόμενο τελικό άθροισμα ελέγχου για το %s (κατεστραμμένος δίσκος;)

en: Unknown archive format '%s'
el: Άγνωστη μορφή αρχειοθέτησης '%s'

en: Unmerged paths:
el: Μη συγχωνευμένες διαδρομές:

en: Unstaged changes after reset:
el: Μη προετοιμασμένες αλλαγές μετά την επαναφορά:

en: Untracked files
el: Μη παρακολουθούμενα αρχεία

en: Untracked files not listed%s
el: Μη παρακολουθούμενα αρχεία που δεν έγινε παράθεσή τους%s

en: Updates were rejected because a pushed branch tip is behind its remote
    counterpart. Check out this branch and integrate the remote changes
    (e.g. 'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
el: Απορρίφθηκαν οι ενημερώσεις επειδή η άκρη ενός κλάδου που δημοσιεύτηκε είναι πίσω από
    το απομακρυσμένο αντίστοιχό του. Εξάγετε αυτόν τον κλάδο και ενσωματώστε τις απομακρυσμένες αλλαγές
    (π.χ. 'git pull ...') πριν δημοσιεύσετε ξανά.
    Δείτε τη 'Σημείωση για ταχείες προωθήσεις' στο 'git push --help' για λεπτομέρειες.

en: Updates were rejected because the remote contains work that you do
    not have locally. This is usually caused by another repository pushing
    to the same ref. You may want to first integrate the remote changes
    (e.g., 'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
el: Απορρίφθηκαν οι ενημερώσεις επειδή ο απομακρυσμένος εξυπηρετητής περιέχει έργο που
    δε διαθέτετε τοπικά. Αυτό προκαλείται συνήθως όταν ένα άλλο αποθετήριο έχει δημοσιεύσει
    στο ίδιο ref. Μπορεί να θέλετε να ενσωματώσετε πρώτα τις απομακρυσμένες αλλαγές
    (π.χ. 'git pull ...') πριν δημοσιεύσετε ξανά.
    Δείτε τη 'Σημείωση για ταχείες προωθήσεις' στο 'git push --help' για λεπτομέρειες.

en: Updates were rejected because the tag already exists in the remote.
el: Απορρίφθηκαν οι ενημερώσεις επειδή η ετικέτα υπάρχει ήδη στον απομακρυσμένο εξυπηρετητή.

en: Updates were rejected because the tip of your current branch is behind
    its remote counterpart. Integrate the remote changes (e.g.
    'git pull ...') before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
el: Απορρίφθηκαν οι ενημερώσεις επειδή η άκρη του τρέχοντος κλάδου είναι πίσω από
    το απομακρυσμένο αντίστοιχό του. Ενσωματώστε τις απομακρυσμένες αλλαγές (π.χ.
    'git pull ...') πριν δημοσιεύσετε ξανά.
    Δείτε τη 'Σημείωση για ταχείες προωθήσεις' στο 'git push --help' για λεπτομέρειες.

en: Use 'git am --show-current-patch' to see the failed patch
el: Χρησιμοποιήστε 'git am --show-current-patch' για να δείτε τη διόρθωση που απέτυχε

en: Using both --reset-author and --author does not make sense
el: Η χρήση των --reset-author και --author ταυτόχρονα δεν έχει νόημα

en: WARNING: You called a Git command named '%s', which does not exist.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Καλέσατε μία εντολή Git με όνομα '%s', η οποία δεν υπάρχει.

en: When you have resolved this problem, run "%s --continue".
el: Όταν έχετε επιλύσει αυτό το πρόβλημα, τρέξτε "%s --continue".

en: Wonderful.
el: Εξαιρετικά.

en: Would remove %s
el: Θα αφαιρούσε το %s

en: Would set upstream of '%s' to '%s' of '%s'
el: Θα όριζε το προς τα πάνω του '%s' ως '%s' του '%s'

en: Would skip repository %s
el: Θα προσπερνούσε το αποθετήριο %s

en: You appear to have cloned an empty repository.
el: Φαίνεται πως κλωνοποιήσατε ένα κενό αποθετήριο.

en: You are currently bisecting, started from branch '%s'.
el: Αυτή τη στιγμή διχοτομείτε, έγινε αρχή από τον κλάδο '%s'.

en: You are currently bisecting.
el: Αυτή τη στιγμή διχοτομείτε.

en: You are currently cherry-picking commit %s.
el: Αυτή τη στιγμή κάνετε επιλεκτική διαλογή της υποβολής %s.

en: You are currently editing a commit during a rebase.
el: Αυτή τη στιγμή διορθώνετε μια υποβολή κατά τη διάρκεια ενός rebase.

en: You are currently editing a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
el: Αυτή τη στιγμή διορθώνετε μια υποβολή κατά τη διάρκεια rebase του κλάδου '%s' στο '%s'.

en: You are currently rebasing branch '%s' on '%s'.
el: Αυτή τη στιγμή κάνετε rebase τον κλάδο '%s' στο '%s'.

en: You are currently rebasing.
el: Αυτή τη στιγμή κάνετε rebase.

en: You are currently reverting commit %s.
el: Αυτή τη στιγμή αναιρείτε την υποβολή %s.

en: You are currently splitting a commit during a rebase.
el: Αυτή τη στιγμή τεμαχίζετε μια υποβολή κατά τη διάρκεια ενός rebase.

en: You are currently splitting a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
el: Αυτή τη στιγμή τεμαχίζετε μια υποβολή κατά τη διάρκεια rebase του κλάδου '%s' στο '%s'.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot amend.
el: Βρίσκεστε στη μέση μιας επιλεκτικής διαλογής -- δεν είναι δυνατή η τροποποίηση.

en: You are in the middle of a merge -- cannot amend.
el: Βρίσκεστε στη μέση μιας συγχώνευσης -- δεν είναι δυνατή η τροποποίηση.

en: You are in the middle of an am session.
el: Βρίσκεστε στη μέση μιας διεργασίας am.

en: You are not currently on a branch.
el: Δε βρίσκεστε αυτή τη στιγμή σε κάποιον κλάδο.

en: You are not currently on a branch.
    To push the history leading to the current (detached HEAD)
    state now, use
    
        git push %s HEAD:<name-of-remote-branch>
el: Δε βρίσκεστε αυτή τη στιγμή σε κάποιον κλάδο.
    Για να δημοσιεύσετε το ιστορικό που οδηγεί στην τρέχουσα κατάσταση
    (αποσυνδεδεμένου HEAD) τώρα, χρησιμοποιήστε
    
        git push %s HEAD:<όνομα-του-απομακρυσμένου-κλάδου>

en: You are on a branch yet to be born
el: Βρίσκεστε σε κλάδο που δεν έχει ακόμα γεννηθεί

en: You are pushing to remote '%s', which is not the upstream of
    your current branch '%s', without telling me what to push
    to update which remote branch.
el: Δημοσιεύετε στο απομακρυσμένο '%s', που δεν είναι το προς τα πάνω του
    τρέχοντός σας κλάδου '%s', χωρίς να μου πείτε τι να δημοσιεύσω
    και ποιον απομακρυσμένο κλάδο να ενημερώσω.

en: You asked to amend the most recent commit, but doing so would make
    it empty. You can repeat your command with --allow-empty, or you can
    remove the commit entirely with "git reset HEAD^".
el: Ζητήσατε να τροποποιήσετε την πιο πρόσφατη υποβολή, αλλά αυτό θα την άφηνε
    κενή. Μπορείτε να επαναλάβετε την εντολή σας με --allow-empty, ή να
    αφαιρέσετε την υποβολή εντελώς με "git reset HEAD^".

en: You asked to pull from the remote '%s', but did not specify
    a branch. Because this is not the default configured remote
    for your current branch, you must specify a branch on the command line.
el: Ζητήσατε να ενσωματώσετε από το απομακρυσμένο '%s', αλλά δε δώσατε
    κάποιον κλάδο. Αφού αυτό δεν είναι το προεπιλεγμένο απομακρυσμένο
    για τον τρέχοντά σας κλάδο, πρέπει να δώσετε έναν κλάδο στη γραμμή εντολών.

en: You can amend the commit now, with
    
    	git commit --amend $gpg_sign_opt_quoted
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
    	git rebase --continue
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε την υποβολή τώρα, με
    
    	git commit --amend $gpg_sign_opt_quoted
    
    Όταν οι αλλαγές σας σας ικανοποιούν, τρέξτε
    
    	git rebase --continue

en: You can amend the commit now, with
    
      git commit --amend %s
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
      git rebase --continue
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε την υποβολή τώρα, με
    
      git commit --amend %s
    
    Όταν οι αλλαγές σας σας ικανοποιούν, τρέξτε
    
      git rebase --continue

en: You can fix the problem, and then run
    
    	git rebase --continue
el: Μπορείτε να διορθώσετε το πρόβλημα, και μετά να τρέξετε
    
    	git rebase --continue

en: You can fix this with 'git rebase --edit-todo' and then run 'git rebase --continue'.
    Or you can abort the rebase with 'git rebase --abort'.
el: Μπορείτε να το διορθώσετε αυτό με 'git rebase --edit-todo' και μετά να τρέξετε 'git rebase --continue'.
    Ή μπορείτε να εγκαταλείψετε το rebase με 'git rebase --abort'.

en: You cannot combine --squash with --no-ff.
el: Δε μπορείτε να συνδυάσετε το --squash με το --no-ff.

en: You cannot update a remote ref that points at a non-commit object,
    or update a remote ref to make it point at a non-commit object,
    without using the '--force' option.
el: Δε μπορείτε να ενημερώσετε ένα απομακρυσμένο ref που δείχνει σε αντικείμενο που δεν είναι υποβολή,
    ή να ενημερώσετε ένα απομακρυσμένο ref για να το κάνετε να δείχνει σε αντικείμενο που δεν είναι υποβολή,
    χωρίς να χρησιμοποιήσετε την επιλογή εξανάγκασης '--force'.

en: You didn't specify any refspecs to push, and push.default is "nothing".
el: Δεν προσδιορίσατε refspecs προς δημοσίευση, και το προεπιλεγμένο push.default είναι τίποτα: "nothing".

en: You do not have a valid HEAD.
el: Δεν έχετε έγκυρο HEAD.

en: You do not have the initial commit yet
el: Δεν έχετε ακόμα την αρχική υποβολή

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει την επιλεκτική διαλογή σας (Υπάρχει το CHERRY_PICK_HEAD).

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει την επιλεκτική διαλογή σας (Υπάρχει το CHERRY_PICK_HEAD).
    Παρακαλώ, υποβάλετε τις αλλαγές σας πριν συγχωνεύσετε.

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει τη συγχώνευσή σας (Υπάρχει το MERGE_HEAD).

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει τη συγχώνευσή σας (Υπάρχει το MERGE_HEAD).
    Παρακαλώ, υποβάλετε τις αλλαγές σας πριν συγχωνεύσετε.

en: You have not concluded your notes merge (%s exists).
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει τη συγχώνευση σημειώσεών σας (Υπάρχει το %s).

en: You have not concluded your previous notes merge (%s exists).
    Please, use 'git notes merge --commit' or 'git notes merge --abort' to commit/abort the previous merge before you start a new notes merge.
el: Δεν έχετε ολοκληρώσει την προηγούμενη συγχώνευση σημειώσεών σας (Υπάρχει το %s).
    Παρακαλώ, χρησιμοποιήστε 'git notes merge --commit' ή 'git notes merge --abort' για να υποβάλετε/εγκαταλείψετε την προηγούμενη συγχώνευση πριν ξεκινήσετε νέα συγχώνευση σημειώσεων.

en: You have nothing to amend.
el: Δεν έχετε τίποτα προς τροποποίηση.

en: You have staged changes in your working tree.
    If these changes are meant to be
    squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend $gpg_sign_opt_quoted
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit $gpg_sign_opt_quoted
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
el: Έχετε προετοιμασμένες αλλαγές στο δέντρο εργασίας σας.
    Αν αυτές οι αλλαγές πρέπει να 
    συμπτυχθούν μέσα στην προηγούμενη υποβολή, τρέξτε:
    
      git commit --amend $gpg_sign_opt_quoted
    
    Αν πρέπει να πάνε σε νέα υποβολή, τρέξτε:
    
      git commit $gpg_sign_opt_quoted
    
    Και στις δύο περιπτώσεις, μόλις τελειώσετε, συνεχίστε με:
    
      git rebase --continue

en: You have uncommitted changes in your working tree. Please commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
el: Έχετε μη συγχωνευμένες αλλαγές στο δέντρο εργασίας σας. Παρακαλώ υποβάλετέ τις
    πρώτα και μετά τρέξτε 'git rebase --continue' πάλι.

en: You have unmerged paths.
el: Έχετε μη συγχωνευμένες διαδρομές.

en: You must edit all merge conflicts and then
    mark them as resolved using git add
el: Πρέπει να επεξεργαστείτε όλες τις συγκρούσεις συγχώνευσης και μετά
    να τις επισημάνετε ως επιλυμένες χρησιμοποιώντας git add

en: You must specify a directory.
el: Πρέπει να ορίσετε έναν φάκελο.

en: You must specify a repository to clone.
el: Πρέπει να ορίσετε ένα αποθετήριο προς κλωνοποίηση.

en: You need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
el: Πρέπει να δώσετε τουλάχιστον ένα %s και %s έκδοση.
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε "git bisect %s" και "git bisect %s" για αυτό.

en: You need to run this command from the toplevel of the working tree.
el: Χρειάζεται να τρέξετε αυτή την εντολή από το ψηλότερο επίπεδο του δέντρου εργασίας.

en: You need to specify a tag name.
el: Χρειάζεται να ορίσετε ένα όνομα ετικέτας.

en: You need to start by "git bisect start"
el: Χρειάζεται να αρχίσετε με "git bisect start"

en: You need to start by "git bisect start".
    You then need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
el: Χρειάζεται να αρχίσετε με "git bisect start".
    Έπειτα χρειάζεται να δώσετε τουλάχιστον ένα %s και %s έκδοση.
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε "git bisect %s" και "git bisect %s" για αυτό.

en: You seem to have moved HEAD since the last 'am' failure.
    Not rewinding to ORIG_HEAD
el: Φαίνεται πως μετακινήσατε το HEAD από τη στιγμή της τελευταίας αποτυχίας 'am'.
    Δε γίνεται γύρισμα προς τα πίσω στο ORIG_HEAD

en: You seem to have moved HEAD. Not rewinding, check your HEAD!
el: Φαίνεται πως μετακινήσατε το HEAD. Δε γίνεται γύρισμα προς τα πίσω, ελέγξτε το HEAD σας!

en: You still have unmerged paths in your index.
    You should 'git add' each file with resolved conflicts to mark them as such.
    You might run `git rm` on a file to accept "deleted by them" for it.
el: Έχετε ακόμα μη συγχωνευμένες διαδρομές στο ευρετήριό σας.
    Θα πρέπει να προσθέσετε με 'git add' κάθε αρχείο που έχει επιλυμένες συγκρούσεις για να το επισημάνετε.
    Μπορείτε να τρέξετε `git rm` σε ένα αρχείο για να αποδεχθείτε για αυτό πως "διαγράφηκε από αυτούς".

en: You've added another git repository inside your current repository.
    Clones of the outer repository will not contain the contents of
    the embedded repository and will not know how to obtain it.
    If you meant to add a submodule, use:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    If you added this path by mistake, you can remove it from the
    index with:
    
    	git rm --cached %s
    
    See "git help submodule" for more information.
el: Προσθέσατε ένα άλλο αποθετήριο git μέσα στο τρέχον αποθετήριο.
    Οι κλώνοι του εξώτερου αποθετηρίου δε θα περιέχουν τα περιεχόμενα του
    ενσωματωμένου αποθετηρίου και δεν θα γνωρίζουν πώς να το βρουν.
    Αν θέλατε να προσθέσετε μια υποενότητα submodule, χρησιμοποιήστε:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    Αν προσθέσατε αυτή τη διαδρομή κατά λάθος, μπορείτε να την αφαιρέσετε από το
    ευρετήριο με:
    
    	git rm --cached %s
    
    Δείτε "git help submodule" για περισσότερες πληροφορίες.

en: Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commit each, respectively.
     | Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commits each, respectively.
el[0]: Ο κλάδος σας και το '%s' έχουν αποκλίνει,
    και έχουν %d και %d διαφορετική υποβολή ο καθένας, αντίστοιχα.
el[1]: Ο κλάδος σας και το '%s' έχουν αποκλίνει,
    και έχουν %d και %d διαφορετικές υποβολές ο καθένας, αντίστοιχα.

en: Your branch and '%s' refer to different commits.
el: Ο κλάδος σας και το '%s' αναφέρονται σε διαφορετικές υποβολές.

en: Your branch is ahead of '%s' by %d commit.
     | Your branch is ahead of '%s' by %d commits.
el[0]: Ο κλάδος σας είναι μπροστά από το '%s' κατά %d υποβολή.
el[1]: Ο κλάδος σας είναι μπροστά από το '%s' κατά %d υποβολές.

en: Your branch is based on '%s', but the upstream is gone.
el: Ο κλάδος σας βασίζεται πάνω στο '%s', αλλά το προς τα πάνω δεν υπάρχει πια.

en: Your branch is behind '%s' by %d commit, and can be fast-forwarded.
     | Your branch is behind '%s' by %d commits, and can be fast-forwarded.
el[0]: Ο κλάδος σας είναι πίσω από το '%s' κατά %d υποβολή, και μπορεί να κάνει ταχεία προώθηση.
el[1]: Ο κλάδος σας είναι πίσω από το '%s' κατά %d υποβολές, και μπορεί να κάνει ταχεία προώθηση.

en: Your branch is up to date with '%s'.
el: Ο κλάδος σας είναι ενήμερος με το '%s'.

en: Your configuration specifies to merge with the ref '%s'
    from the remote, but no such ref was fetched.
el: Οι ρυθμίσεις σας ορίζουν να γίνει συγχώνευση με το ref '%s'
    από τον απομακρυσμένο εξυπηρετητή, αλλά δεν έχει γίνει ανάκτηση τέτοιου ref.

en: Your current terms are %s for the old state
    and %s for the new state.
el: Οι παρόντες όροι σας είναι %s για την παλιά κατάσταση
    και %s για τη νέα κατάσταση.

en: Your edited hunk does not apply. Edit again (saying "no" discards!) [y/n]?
el: Η επεξεργασμένη αλλαγή σας δεν εφαρμόζεται. Να γίνει επεξεργασία πάλι (με "n" απορρίπτεται!) [y/n];

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%s
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από το %s:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you %s.
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από το %s:
    %%sΠαρακαλώ υποβάλετε τις αλλαγές σας ή αποθηκεύστε τις πριν από το %s.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%s
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από την εξαγωγή:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you switch branches.
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από την εξαγωγή:
    %%sΠαρακαλώ υποβάλετε τις αλλαγές σας ή αποθηκεύστε τις πριν αλλάξετε κλάδο.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
      %s
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από τη συγχώνευση:
      %s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%s
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από τη συγχώνευση:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you merge.
el: Οι τοπικές αλλαγές σας στα ακόλουθα αρχεία θα επεγγραφόντουσαν από τη συγχώνευση:
    %%sΠαρακαλώ υποβάλετε τις αλλαγές σας ή αποθηκεύστε τις πριν συγχωνεύσετε.

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly. Run the
    following command and follow the instructions in your editor to edit
    your configuration file:
    
        git config --global --edit
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
el: Το όνομα και η διεύθυνση email σας ρυθμίστηκαν αυτόματα με βάση
    το όνομα χρήστη και το όνομα υπολογιστή σας. Παρακαλώ ελέγξτε πως είναι ακριβή.
    Μπορείτε να αποκρύψετε αυτό το μήνυμα ορίζοντας τα ρητά. Τρέξτε την
    ακόλουθη εντολή και ακολουθήστε τις οδηγίες στον διορθωτή σας για να επεξεργαστείτε
    το αρχείο ρυθμίσεών σας :
    
        git config --global --edit
    
    Έπειτα, μπορείτε να διορθώσετε την ταυτότητα χρήστη που χρησιμοποιήθηκε για αυτή την υποβολή με:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
el: Το όνομα και η διεύθυνση email σας ρυθμίστηκαν αυτόματα με βάση
    το όνομα χρήστη και το όνομα υπολογιστή σας. Παρακαλώ ελέγξτε πως είναι ακριβή.
    Μπορείτε να αποκρύψετε αυτό το μήνυμα ορίζοντας τα ρητά:
    
        git config --global user.name "Το όνομά σας"
        git config --global user.email you@example.com
    
    Έπειτα, μπορείτε να διορθώσετε την ταυτότητα χρήστη που χρησιμοποιήθηκε για αυτή την υποβολή με:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your stash currently has %d entry | Your stash currently has %d entries
el[0]: Η αποθήκευσή σας έχει τώρα %d στοιχείο
el[1]: Η αποθήκευσή σας έχει τώρα %d στοιχεία

en: [new branch]
el: [νέος κλάδος]

en: [new ref]
el: [νέο ref]

en: [new tag]
el: [νέα ετικέτα]

en: [rejected]
el: [απορρίφθηκε]

en: [up to date]
el: [πλήρως ενήμερο]

en: action
el: ενέργεια

en: action if trailer already exists
el: ενέργεια αν υπάρχει ήδη υποσημείωση

en: action if trailer is missing
el: ενέργεια αν δεν υπάρχει υποσημείωση

en: added by them:
el: προσθήκη από αυτούς:

en: added by us:
el: προσθήκη από εμάς:

en: additionally, your index contains uncommitted changes.
el: επιπρόσθετα, το ευρετήριό σας περιέχει μη υποβεβλημένες αλλαγές.

en: affected file '%s' is beyond a symbolic link
el: το αρχείο που επηρεάζεται '%s' είναι πίσω από συμβολικό δεσμό

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
el: αφού επιλύσετε τις συγκρούσεις, επισημάνετε τις διορθωμένες διαδρομές
    με 'git add <διαδρομές>' ή 'git rm <διαδρομές>'

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
    and commit the result with 'git commit'
el: αφού επιλύσετε τις συγκρούσεις, επισημάνετε τις διορθωμένες διαδρομές
    με 'git add <διαδρομές>' ή 'git rm <διαδρομές>'
    και υποβάλετε το αποτέλεσμα με 'git commit'

en: ahead
el: μπροστά

en: already have %s (%s)
el: υπάρχει ήδη %s (%s)

en: ambiguous option: %s (could be --%s%s or --%s%s)
el: αμφίσημη επιλογή: %s (θα μπορούσε να είναι --%s%s ή --%s%s)

en: amend previous commit
el: τροποποίηση της προηγούμενης υποβολής

en: any cloned submodules will be shallow
el: όλες οι κλωνοποιημένες υποενότητες θα είναι ρηχές

en: archive format
el: μορφή αρχειοθήκης

en: args
el: ορίσματα

en: author
el: δημιουργός

en: bad %s
el: λάθος %s

en: bad config line %d in %s
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στο %s

en: bad config line %d in blob %s
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στο blob %s

en: bad config line %d in command line %s
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στη γραμμή εντολών %s

en: bad config line %d in file %s
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στο αρχείο %s

en: bad config line %d in standard input
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στο standard input

en: bad config line %d in submodule-blob %s
el: λάθος γραμμή ρυθμίσεων %d στο blob υποενότητας %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in %s: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στο %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in blob %s: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στο blob %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in command line %s: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στη γραμμή εντολών %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in file %s: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στο αρχείο %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in standard input: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στo standard input: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in submodule-blob %s: %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s' στο blob υποενότητας %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s': %s
el: λάθος αριθμητική τιμή ρύθμισης '%s' για το '%s': %s

en: bad pack.indexversion=%u
el: λάθος pack.indexversion=%u

en: bad repository '%s'
el: λάθος αποθετήριο '%s'

en: be quiet, only report errors
el: σιωπηλή λειτουργία, αναφορά μόνο σφαλμάτων

en: behind
el: πίσω

en: binary patch does not apply to '%s'
el: η δυαδική διόρθωση δεν εφαρμόζεται στο '%s'

en: binary patch to '%s' creates incorrect result (expecting %s, got %s)
el: η δυαδική διόρθωση στο '%s' δημιουργεί λάθος αποτέλεσμα (αναμενόταν %s, βρέθηκε %s)

en: blob expected for %s '%s'
el: αναμενόταν blob για %s '%s'

en: blob-id
el: αναγνωριστικό blob

en: both added:
el: προσθήκη και από τους δύο:

en: both deleted:
el: διαγραφή και από τους δύο:

en: both modified:
el: τροποποίηση και από τους δύο:

en: branch
el: κλάδος

en: branch '%s' has no remote for pushing
el: ο κλάδος '%s' δεν έχει απομακρυσμένο για δημοσίευση

en: bypass pre-push hook
el: να γίνει παράκαμψη του αγκίστρου προ δημοσίευσης

en: can't open file %s
el: δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί το αρχείο %s

en: cannot %s: You have unstaged changes.
el: δεν είναι δυνατό να γίνει %s: Έχετε μη προετοιμασμένες αλλαγές.

en: cannot %s: Your index contains uncommitted changes.
el: δεν είναι δυνατό να γίνει %s: Το ευρετήριό σας περιέχει μη υποβεβλημένες αλλαγές.

en: cannot apply binary patch to '%s' without full index line
el: δεν είναι δυνατή η εφαρμογή δυαδικής διόρθωσης στο '%s' χωρίς την πλήρη γραμμή ευρετηρίου

en: cannot checkout %s
el: δεν είναι δυνατή η εξαγωγή του %s

en: cannot close written %s file '%s'
el: δεν είναι δυνατό το κλείσιμο του εγγεγραμμένου %s αρχείου '%s'

en: cannot create an empty blob in the object database
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία κενού blob στη βάση δεδομένων αντικειμένων

en: cannot fstat packfile
el: δεν είναι δυνατό το fstat του αρχείου πακέτου

en: cannot open packfile '%s'
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου πακέτου '%s'

en: cannot parse expected object name '%s'
el: δεν είναι δυνατή η ανάλυση του αναμενόμενου ονόματος αντικειμένου '%s'

en: cannot pread pack file
el: δεν είναι δυνατό να γίνει pread το αρχείο πακέτου

en: cannot read blob %s for path %s
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του blob %s για τη διαδρομή %s

en: cannot read existing object %s
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του υπάρχοντος αντικειμένου %s

en: cannot read existing object info %s
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση των πληροφοριών του υπάρχοντος αντικειμένου %s

en: cannot read note data from non-blob object '%s'.
el: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση δεδομένων σημειώσεων από μη blob αντικείμενο '%s'.

en: cannot read the current contents of '%s'
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση των τρεχόντων περιεχομένων του '%s'

en: cannot repack to clean up
el: δεν είναι δυνατό το repack για καθαρισμό

en: cannot resolve 'simple' push to a single destination
el: δε μπορεί να γίνει ταύτιση 'simple' δημοσίευσης σε έναν μόνο προορισμό

en: cannot resolve HEAD
el: δεν είναι δυνατή η ταύτιση του HEAD

en: cannot reverse-apply a binary patch without the reverse hunk to '%s'
el: δεν είναι δυνατή η εφαρμογή προς τα πίσω δυαδικής διόρθωσης χωρίς την αλλαγή προς τα πίσω στο '%s'

en: cannot store index file
el: δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου ευρετηρίου

en: cannot store pack file
el: δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου πακέτου

en: cannot stream blob %s
el: δεν είναι δυνατή η ροή του blob %s

en: cannot unlink temporary alternates file
el: δεν είναι δυνατή η αφαίρεση δεσμού από το προσωρινό αρχείο εναλλακτικών

en: cannot write %s file '%s'
el: δεν είναι δυνατή η εγγραφή %s αρχείου '%s'

en: checkout <branch> instead of the remote's HEAD
el: να εξαχθεί ο <κλάδος> αντί για το HEAD του απομακρυσμένου

en: checkout our version for unmerged files
el: να γίνει εξαγωγή της δικής μας έκδοσης για τα μη συγχωνευμένα αρχεία

en: checkout their version for unmerged files
el: να γίνει εξαγωγή της δικής τους έκδοσης για τα μη συγχωνευμένα αρχεία

en: clone --recursive is not compatible with both --reference and --reference-if-able
el: το clone --recursive δεν είναι συμβατό με το --reference και το --reference-if-able ταυτόχρονα

en: clone only one branch, HEAD or --branch
el: να κλωνοποιηθεί μόνο ένας κλάδος, το HEAD ή --branch

en: cmdline ends with \
el: γραμμή εντολών τελειώνει με \

en: commit
el: υποβολή

en: commit %s does not have parent %d
el: η υποβολή %s δεν έχει γονέα το %d

en: commit %s is a merge but no -m option was given.
el: η υποβολή %s είναι συγχώνευση αλλά δεν έχει δοθεί επιλογή -m.

en: commit %s is not marked reachable
el: η υποβολή %s δεν είναι σημειωμένη ως προσβάσιμη

en: commit '%s' has malformed author line
el: η υποβολή '%s' έχει εσφαλμένη γραμμή δημιουργού

en: commit '%s' lacks author header
el: η υποβολή '%s' δε διαθέτει επικεφαλίδα δημιουργού

en: commit all changed files
el: να γίνει υποβολή όλων των αλλαγμένων αρχείων

en: commit message
el: μήνυμα υποβολής

en: commit only specified files
el: να γίνει υποβολή μόνο των δοθέντων αρχείων

en: commit your changes or stash them to proceed.
el: υποβάλετε τις αλλαγές σας ή αποθηκεύστε τις για να προχωρήσετε.

en: completed with %d local object | completed with %d local objects
el[0]: ολοκληρώθηκε με %d τοπικό αντικείμενο
el[1]: ολοκληρώθηκε με %d τοπικά αντικείμενα

en: compress better
el: καλύτερη συμπίεση

en: compress faster
el: ταχύτερη συμπίεση

en: config remote shorthand cannot begin with '/': %s
el: η συντομογραφία ρύθμισης απομακρυσμένου δε γίνεται να ξεκινά με '/': %s

en: configuration fetch.output contains invalid value %s
el: η ρύθμιση fetch.output περιέχει μη έγκυρη τιμή %s

en: conflict style (merge or diff3)
el: μορφή συγκρούσεων (merge ή diff3)

en: confusion beyond insanity
el: ασύλληπτο μπέρδεμα

en: confusion beyond insanity in parse_pack_objects()
el: ασύλληπτο μπέρδεμα στο parse_pack_objects()

en: content
el: περιεχόμενο

en: continue
el: συνέχεια

en: continue rebase
el: συνέχεια; rebase

en: control recursive fetching of submodules
el: έλεγχος αναδρομικής ανάκτησης των υποενοτήτων

en: control recursive pushing of submodules
el: έλεγχος αναδρομικής δημοσίευσης των υποενοτήτων

en: copied:
el: αντιγραφή:

en: corrupt binary patch at line %d: %.*s
el: κατεστραμμένη δυαδική διόρθωση στη γραμμή %d: %.*s

en: corrupt patch at line %d
el: κατεστραμμένη διόρθωση στη γραμμή %d

en: could not create leading directories of '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία των αρχικών φακέλων του '%s'

en: could not create work tree dir '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του φακέλου δέντρου εργασίας '%s'

en: could not open %s
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του %s

en: could not open '%s'
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s'

en: could not open '%s' for reading
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s' για ανάγνωση

en: could not open '%s' for reading and writing
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s' για ανάγνωση και εγγραφή

en: could not open '%s' for writing
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s' για εγγραφή

en: could not open '%s' for writing: %s
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του '%s' για εγγραφή: %s

en: could not open directory '%s'
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του φακέλου '%s'

en: could not open or read '%s'
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα ή η ανάγνωση του '%s'

en: could not open temporary file
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του προσωρινού αρχείου

en: could not open the file BISECT_TERMS
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου BISECT_TERMS

en: could not remove '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση του '%s'

en: could not rename '%s' to '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του '%s' σε '%s'

en: could not rename temporary file to %s
el: δεν ήταν δυνατή η μετονομασία προσωρινού αρχείου σε %s

en: could not reset --hard
el: δεν ήταν δυνατή η --hard επαναφορά

en: could not resolve '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση του '%s'

en: could not resolve HEAD commit
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση της υποβολής HEAD

en: could not resolve HEAD ref inside the submodule '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση του HEAD ref μέσα στην υποενότητα '%s'

en: could not resolve ref '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση του ref '%s'

en: couldn't find remote ref %s
el: δεν ήταν δυνατή η εύρεση του απομακρυσμένου ref %s

en: create a bare repository
el: να δημιουργηθεί ένα γυμνό αποθετήριο

en: create a mirror repository (implies bare)
el: να δημιουργηθεί αποθετήριο αντίγραφο (εννοείται γυμνό)

en: create a shallow clone of that depth
el: να δημιουργηθεί ρηχός κλώνος με αυτό το βάθος

en: create a shallow clone since a specific time
el: να δημιουργηθεί ρηχός κλώνος από κάποια συγκεκριμένη στιγμή και μετά

en: create and checkout a new branch
el: να δημιουργηθεί και να εξαχθεί ένας νέος κλάδος

en: create reflog for new branch
el: να δημιουργηθεί reflog για νέο κλάδο

en: create/reset and checkout a branch
el: να δημιουργηθεί/επαναφερθεί και να εξαχθεί ένας κλάδος

en: current working directory is untracked
el: ο τρέχων φάκελος εργασίας δεν παρακολουθείται

en: deepen history of shallow clone, excluding rev
el: να γίνει εμβάθυνση του ιστορικού του ρηχού κλώνου, εξαιρώντας το rev

en: delete refs
el: να γίνει διαγραφή των ref

en: deleted by them:
el: διαγραφή από αυτούς:

en: deleted by us:
el: διαγραφή από εμάς:

en: deleted file %s still has contents
el: το διεγραμμένο αρχείο %s έχει ακόμα περιεχόμενα

en: deleted file still has contents
el: το διεγραμμένο αρχείο έχει ακόμα περιεχόμενα

en: deleted:
el: διαγραφή:

en: delta base offset is out of bound
el: το σημείο της βάσης delta είναι εκτός ορίων

en: depth
el: βάθος

en: depth %s is not a positive number
el: το βάθος %s δεν είναι θετικός αριθμός

en: destination path '%s' already exists and is not an empty directory.
el: η διαδρομή προορισμού '%s' υπάρχει ήδη και δεν είναι κενός φάκελος.

en: detach HEAD at named commit
el: να γίνει αποσύνδεση του HEAD στην κατονομασμένη υποβολή

en: did not receive expected object %s
el: δεν ελήφθη το αναμενόμενο αντικείμενο %s

en: different
el: διαφορετικό

en: dir
el: φάκελος

en: directory from which templates will be used
el: φάκελος από τον οποίο θα χρησιμοποιηθούνται πρότυπα

en: do not check if another worktree is holding the given ref
el: να μη γίνει έλεγχος αν κάποιο άλλο δέντρο εργασίας κρατά το ref που δόθηκε

en: do not fetch all tags (--no-tags)
el: να μη γίνει ανάκτηση όλων των ετικετών (--no-tags)

en: do not limit pathspecs to sparse entries only
el: να μη γίνει περιορισμός των περιγραφών διαδρομών σε μόνο διάσπαρτα στοιχεία

en: do not second guess 'git checkout <no-such-branch>'
el: να μη γίνει δεύτερη απόπειρα ερμηνείας 'git checkout <κλάδος που δεν υπάρχει>'

en: don't clone any tags, and make later fetches not to follow them
el: να μην κλωνοποιηθεί καμία ετικέτα, και οι μελλοντικές ανακτήσεις να μην τις ακολουθούν

en: don't create a checkout
el: να μη δημιουργηθεί εξαγωγή

en: don't use local hardlinks, always copy
el: να μη γίνει χρήση τοπικών hardlinks, να γίνεται πάντα αντιγραφή

en: done
el: ολοκληρώθηκε

en: done.
el: ολοκληρώθηκε.

en: done.
el: ολοκληρώθηκε.

en: done.
    Connecting to %s (port %s) ...
el: ολοκληρώθηκε.
    Σύνδεση στο %s (port %s) ...

en: dry run
el: δοκιμή

en: dst ref %s receives from more than one src
el: το ref προορισμού %s λαμβάνει από περισσότερες από μία πηγές

en: dst refspec %s matches more than one
el: το refspec προορισμού %s ταιριάζει με περισσότερα από ένα

en: early EOF
el: πρόωρο EOF

en: editing blobs is not supported
el: η διόρθωση blob δεν υποστηρίζεται

en: empty ident name (for <%s>) not allowed
el: δεν επιτρέπεται κενό όνομα ident (για το <%s>)

en: error while closing pack file
el: σφάλμα κατά το κλείσιμο του αρχείου πακέτου

en: failed to apply delta
el: απέτυχε η εφαρμογή του delta

en: failed to copy file to '%s'
el: απέτυχε η αντιγραφή του αρχείου στο '%s'

en: failed to create directory '%s'
el: απέτυχε η δημιουργία του φακέλου '%s'

en: failed to create link '%s'
el: απέτυχε η δημιουργία του δεσμού '%s'

en: failed to open '%s'
el: απέτυχε το άνοιγμα του '%s'

en: failed to push some refs to '%s'
el: απέτυχε η δημοσίευση κάποιων ref στο '%s'

en: failed to read %s
el: απέτυχε η ανάγνωση του %s

en: failed to recurse into submodule '%s'
el: απέτυχε η αναδρομή μέσα στην υποενότητα '%s'

en: failed to resolve '%s' as a valid ref
el: απέτυχε η ταύτιση του '%s' με κάποιο έγκυρο ref

en: failed to resolve '%s' as a valid ref.
el: απέτυχε η ταύτιση του '%s' με κάποιο έγκυρο ref.

en: failed to resolve NOTES_MERGE_REF
el: απέτυχε η ταύτιση του NOTES_MERGE_REF

en: failed to stat %s
el: απέτυχε το stat του %s

en: failed to stat '%s'
el: απέτυχε το stat του '%s'

en: failed to unlink '%s'
el: απέτυχε η αφαίρεση δεσμού '%s'

en: fetch all tags and associated objects
el: να γίνει ανάκτηση όλων των ετικετών και σχετικών αντικειμένων

en: fetch from all remotes
el: να γίνει ανάκτηση από όλους τους απομακρυσμένους εξυπηρετητές

en: fetch from multiple remotes
el: να γίνει ανάκτηση από πολλαπλούς απομακρυσμένους εξυπηρετητές

en: file
el: αρχείο

en: fmt
el: μρφ.

en: for blob objects, run filters on object's content
el: για αντικείμενα blob, τρέξτε φίλτρα στο περιεχόμενο του αντικειμένου

en: for blob objects, run textconv on object's content
el: για αντικείμενα blob, τρέξτε textconv στο περιεχόμενο του αντικειμένου

en: force checkout (throw away local modifications)
el: να γίνει αναγκαστική εξαγωγή (απόρριψη των τοπικών τροποποιήσεων)

en: force progress reporting
el: να γίνει αναγκαστικά αναφορά της προόδου

en: force updates
el: να γίνουν αναγκαστικά ενημερώσεις

en: fsck error in pack objects
el: σφάλμα fsck στα αντικείμενα του πακέτου

en: fsck error in packed object
el: σφάλμα fsck στο πακεταρισμένο αντικείμενο

en: g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    j - leave this hunk undecided, see next undecided hunk
    J - leave this hunk undecided, see next hunk
    k - leave this hunk undecided, see previous undecided hunk
    K - leave this hunk undecided, see previous hunk
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    ? - print help
el: g - επιλογή αλλαγής για να πάτε
    / - αναζήτηση για αλλαγή που ταιριάζει με τη δοθείσα κανονική έκφραση
    j - όχι απόφαση για αυτή την αλλαγή, δες την επόμενη αλλαγή χωρίς απόφαση
    J - όχι απόφαση για αυτή την αλλαγή, δες την επόμενη αλλαγή
    k - όχι απόφαση για αυτή την αλλαγή, δες την προηγούμενη αλλαγή χωρίς απόφαση
    K - όχι απόφαση για αυτή την αλλαγή, δες την προηγούμενη αλλαγή
    s - τεμάχισε την τρέχουσα αλλαγή σε μικρότερες αλλαγές
    e - χειροκίνητη επεξεργασία της παρούσας αλλαγής
    ? - προβολή βοήθειας

en: git [--version] [--help] [-C <path>] [-c <name>=<value>]
               [--exec-path[=<path>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--bare]
               [--git-dir=<path>] [--work-tree=<path>] [--namespace=<name>]
               <command> [<args>]
el: git [--version] [--help] [-C <διαδρομή>] [-c <όνομα>=<τιμή>]
               [--exec-path[=<διαδρομή>]] [--html-path] [--man-path] [--info-path]
               [-p | --paginate | -P | --no-pager] [--no-replace-objects] [--bare]
               [--git-dir=<διαδρομή>] [--work-tree=<διαδρομή>] [--namespace=<όνομα>]
               <εντολή> [<ορίσματα>]

en: git add [<options>] [--] <pathspec>...
el: git add [<επιλογές>] [--] <περιγραφή διαδρομής>...

en: git am [<options>] (--continue | --skip | --abort)
el: git am [<επιλογές>] (--continue | --skip | --abort)

en: git am [<options>] [(<mbox> | <Maildir>)...]
el: git am [<επιλογές>] [(<mbox> | <Maildir>)...]

en: git apply [<options>] [<patch>...]
el: git apply [<επιλογές>] [<διόρθωση>...]

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null on line %d
el: git apply: λάθος git-diff - αναμενόταν /dev/null στη γραμμή %d

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null, got %s on line %d
el: git apply: λάθος git-diff - αναμενόταν /dev/null, βρέθηκε %s στη γραμμή %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent new filename on line %d
el: git apply: λάθος git-diff - ασύμφωνο όνομα νέου αρχείου στη γραμμή %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent old filename on line %d
el: git apply: λάθος git-diff - ασύμφωνο όνομα παλιού αρχείου στη γραμμή %d

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] --list
el: git archive --remote <αποθετήριο> [--exec <εντολή>] --list

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] [<options>] <tree-ish> [<path>...]
el: git archive --remote <αποθετήριο> [--exec <εντολή>] [<επιλογές>] <δέντρο ή φαινομενικό> [<διαδρομή>...]

en: git archive [<options>] <tree-ish> [<path>...]
el: git archive [<επιλογές>] <δέντρο ή φαινομενικό> [<διαδρομή>...]

en: git archive: Remote with no URL
el: git archive: Απομακρυσμένος εξυπηρετητής χωρίς URL

en: git archive: expected ACK/NAK, got a flush packet
el: git archive: αναμενόταν ACK/NAK, βρέθηκε πακέτο flush

en: git archive: expected a flush
el: git archive: αναμενόταν flush

en: git archive: protocol error
el: git archive: σφάλμα πρωτοκόλλου επικοινωνίας

en: git bisect--helper --bisect-check-and-set-terms <command> <good_term> <bad_term>
el: git bisect--helper --bisect-check-and-set-terms <εντολή> <σωστός όρος> <λάθος όρος>

en: git bisect--helper --bisect-next-check <good_term> <bad_term> [<term>]
el: git bisect--helper --bisect-next-check <σωστός όρος> <λάθος όρος> [<όρος>]

en: git bisect--helper --bisect-reset [<commit>]
el: git bisect--helper --bisect-reset [<υποβολή>]

en: git bisect--helper --bisect-start [--term-{old,good}=<term> --term-{new,bad}=<term>][--no-checkout] [<bad> [<good>...]] [--] [<paths>...]
el: git bisect--helper --bisect-start [--term-{old,good}=<όρος> --term-{new,bad}=<όρος>][--no-checkout] [<λάθος> [<σωστό>...]] [--] [<διαδρομές>...]

en: git bisect--helper --bisect-write [--no-log] <state> <revision> <good_term> <bad_term>
el: git bisect--helper --bisect-write [--no-log] <κατάσταση> <έκδοση> <σωστός όρος> <λάθος όρος>

en: git bisect--helper --write-terms <bad_term> <good_term>
el: git bisect--helper --write-terms <λάθος όρος> <σωστός όρος>

en: git blame [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
el: git blame [<επιλογές>] [<επιλογές έκδ.>] [<έκδ.>] [--] <αρχείο>

en: git branch [<options>] (-c | -C) [<old-branch>] <new-branch>
el: git branch [<επιλογές>] (-c | -C) [<παλιός κλάδος>] <νέος κλάδος>

en: git branch [<options>] (-m | -M) [<old-branch>] <new-branch>
el: git branch [<επιλογές>] (-m | -M) [<παλιός κλάδος>] <νέος κλάδος>

en: git branch [<options>] [-l] [-f] <branch-name> [<start-point>]
el: git branch [<επιλογές>] [-l] [-f] <όνομα κλάδου> [<αρχικό σημείο>]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--format]
el: git branch [<επιλογές>] [-r | -a] [--format]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--merged | --no-merged]
el: git branch [<επιλογές>] [-r | -a] [--merged | --no-merged]

en: git branch [<options>] [-r | -a] [--points-at]
el: git branch [<επιλογές>] [-r | -a] [--points-at]

en: git branch [<options>] [-r] (-d | -D) <branch-name>...
el: git branch [<επιλογές>] [-r] (-d | -D) <όνομα κλάδου>...

en: git cat-file (-t [--allow-unknown-type] | -s [--allow-unknown-type] | -e | -p | <type> | --textconv | --filters) [--path=<path>] <object>
el: git cat-file (-t [--allow-unknown-type] | -s [--allow-unknown-type] | -e | -p | <τύπος> | --textconv | --filters) [--path=<διαδρομή>] <αντικείμενο>

en: git check-attr --stdin [-z] [-a | --all | <attr>...]
el: git check-attr --stdin [-z] [-a | --all | <πεδίο>...]

en: git check-attr [-a | --all | <attr>...] [--] <pathname>...
el: git check-attr [-a | --all | <πεδίο>...] [--] <όνομα διαδρομής>...

en: git check-mailmap [<options>] <contact>...
el: git check-mailmap [<επιλογές>] <επαφή>...

en: git checkout [<options>] <branch>
el: git checkout [<επιλογές>] <κλάδος>

en: git checkout [<options>] [<branch>] -- <file>...
el: git checkout [<επιλογές>] [<κλάδος>] -- <αρχείο>...

en: git checkout-index [<options>] [--] [<file>...]
el: git checkout-index [<επιλογές>] [--] [<αρχείο>...]

en: git checkout: --detach does not take a path argument '%s'
el: git checkout: το --detach δε δέχεται όρισμα διαδρομής '%s'

en: git checkout: --ours/--theirs, --force and --merge are incompatible when
    checking out of the index.
el: git checkout: --ours/--theirs, --force και --merge είναι ασύμβατα όταν
    γίνεται εξαγωγή από το ευρετήριο.

en: git cherry [-v] [<upstream> [<head> [<limit>]]]
el: git cherry [-v] [<προς τα πάνω> [<head> [<όριο>]]]

en: git cherry-pick <subcommand>
el: git cherry-pick <υποεντολή>

en: git cherry-pick [<options>] <commit-ish>...
el: git cherry-pick [<επιλογές>] <υποβολή ή φαινομενική>...

en: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <pattern>] [-x | -X] [--] <paths>...
el: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <μοτίβο>] [-x | -X] [--] <διαδρομές>...

en: git clone [<options>] [--] <repo> [<dir>]
el: git clone [<επιλογές>] [--] <αποθετήριο> [<φάκελος>]

en: git column [<options>]
el: git column [<επιλογές>]

en: git commands available from elsewhere on your $PATH
el: εντολές git διαθέσιμες από αλλού στο $PATH σας

en: git commit [<options>] [--] <pathspec>...
el: git commit [<επιλογές>] [--] <περιγραφή διαδρομής>...

en: git commit-graph [--object-dir <objdir>]
el: git commit-graph [--object-dir <φάκελος αντικειμένων>]

en: git commit-graph read [--object-dir <objdir>]
el: git commit-graph read [--object-dir <φάκελος αντικειμένων>]

en: git commit-graph verify [--object-dir <objdir>]
el: git commit-graph verify [--object-dir <φάκελος αντικειμένων>]

en: git commit-graph write [--object-dir <objdir>] [--append] [--reachable|--stdin-packs|--stdin-commits]
el: git commit-graph write [--object-dir <φάκελος αντικειμένων>] [--append] [--reachable|--stdin-packs|--stdin-commits]

en: git config [<options>]
el: git config [<επιλογές>]

en: git describe [<options>] --dirty
el: git describe [<επιλογές>] --dirty

en: git describe [<options>] [<commit-ish>...]
el: git describe [<επιλογές>] [<υποβολή ή φαινομενική>...]

en: git diff header lacks filename information (line %d)
el: Λείπει η πληροφορία ονόματος αρχείου από την επικεφαλίδα git diff (γραμμή %d)

en: git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname component (line %d) | git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname components (line %d)
el[0]: Λείπει η πληροφορία ονόματος αρχείου από την επικεφαλίδα git diff κατά την αφαίρεση του %d αρχικού συστατικού ονόματος διαδρομής (γραμμή %d)
el[1]: Λείπει η πληροφορία ονόματος αρχείου από την επικεφαλίδα git diff κατά την αφαίρεση των %d αρχικών συστατικών ονόματος διαδρομής (γραμμή %d)

en: git difftool [<options>] [<commit> [<commit>]] [--] [<path>...]
el: git difftool [<επιλογές>] [<υποβολή> [<υποβολή>]] [--] [<διαδρομή>...]

en: git fast-export [rev-list-opts]
el: git fast-export [επιλογές παράθεσης εκδόσεων]

en: git fetch --all [<options>]
el: git fetch --all [<επιλογές>]

en: git fetch --multiple [<options>] [(<repository> | <group>)...]
el: git fetch --multiple [<επιλογές>] [(<αποθετήριο> | <ομάδα>)...]

en: git fetch [<options>] <group>
el: git fetch [<επιλογές>] <ομάδα>

en: git fetch [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
el: git fetch [<επιλογές>] [<αποθετήριο> [<refspec>...]]

en: git gc [<options>]
el: git gc [<επιλογές>]

en: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<template-directory>] [--shared[=<permissions>]] [<directory>]
el: git init [-q | --quiet] [--bare] [--template=<φάκελος προτύπου>] [--shared[=<δικαιώματα>]] [<φάκελος>]

en: git log --pretty=short | git shortlog [<options>]
el: git log --pretty=short | git shortlog [<επιλογές>]

en: git log [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
el: git log [<επιλογές>] [<εύρος εκδόσεων>] [[--] <διαδρομή>...]

en: git push [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
el: git push [<επιλογές>] [<αποθετήριο> [<refspec>...]]

en: git reset --patch [<tree-ish>] [--] [<paths>...]
el: git reset --patch [<δέντρο ή φαινομενικό>] [--] [<διαδρομές>...]

en: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<commit>]
el: git reset [--mixed | --soft | --hard | --merge | --keep] [-q] [<υποβολή>]

en: git reset [-q] [<tree-ish>] [--] <paths>...
el: git reset [-q] [<δέντρο ή φαινομενικό>] [--] <διαδρομές>...

en: git revert <subcommand>
el: git revert <υποεντολή>

en: git rm [<options>] [--] <file>...
el: git rm [<επιλογές>] [--] <αρχείο>...

en: git status [<options>] [--] <pathspec>...
el: git status [<επιλογές>] [--] <περιγραφή διαδρομής>...

en: git tag -d <tagname>...
el: git tag -d <όνομα ετικέτας>...

en: git tag -l [-n[<num>]] [--contains <commit>] [--no-contains <commit>] [--points-at <object>]
    		[--format=<format>] [--[no-]merged [<commit>]] [<pattern>...]
el: git tag -l [-n[<αριθ.>]] [--contains <υποβολή>] [--no-contains <υποβολή>] [--points-at <αντικείμενο>]
    		[--format=<μορφή>] [--[no-]merged [<υποβολή>]] [<μοτίβο>...]

en: git tag -v [--format=<format>] <tagname>...
el: git tag -v [--format=<μορφή>] <όνομα ετικέτας>...

en: git tag [-a | -s | -u <key-id>] [-f] [-m <msg> | -F <file>] <tagname> [<head>]
el: git tag [-a | -s | -u <αναγνωριστικό κλειδί>] [-f] [-m <μήνυμα> | -F <αρχείο>] <όνομα ετικέτας> [<head>]

en: git version [<options>]
el: git version [<επιλογές>]

en: git-rebase-todo is missing.
el: Λείπει το git-rebase-todo.

en: git: '%s' is not a git command. See 'git --help'.
el: git: '%s' δεν είναι εντολή git. Δείτε 'git --help'.

en: gitdir
el: φάκελος git

en: giving up
el: εγκατάλειψη

en: gone
el: δεν υπάρχει πια

en: inconsistent header lines %d and %d
el: ασύμφωνες γραμμές επικεφαλίδας %d και %d

en: index file corrupt
el: το αρχείο ευρετηρίου είναι κατεστραμμένο

en: inflate returned %d
el: η αποσυμπίεση επέστρεψε %d

en: info: Could not add alternate for '%s': %s
el: πληροφορία: Δεν ήταν δυνατό να προστεθεί εναλλακτική για το '%s': %s

en: initialize submodules in the clone
el: αρχικοποίηση υποενοτήτων μέσα στον κλώνο

en: interactive rebase in progress; onto
el: εκτελείται διαδραστικό rebase, πάνω στο

en: internal error in revision walk
el: εσωτερικό σφάλμα στο μονοπάτι εκδόσεων

en: invalid %s
el: μη έγκυρο %s

en: invalid blob object %s
el: μη έγκυρο αντικείμενο blob %s

en: invalid date format: %s
el: μη έγκυρη μορφή ημερομηνίας: %s

en: invalid mode on line %d: %s
el: μη έγκυρη κατάσταση στη γραμμή %d: %s

en: invalid number of threads specified (%d)
el: δόθηκε μη έγκυρος αριθμός νημάτων (%d)

en: invalid path '%s'
el: μη έγκυρη διαδρομή '%s'

en: invalid path specification
el: μη έγκυρη περιγραφή διαδρομής

en: invalid reference: %s
el: μη έγκυρη αναφορά: %s

en: invalid start of line: '%c'
el: μη αποδεκτή αρχή γραμμής: '%c'

en: invalid unit
el: μη έγκυρη μονάδα μέτρησης

en: keep
el: διατήρηση

en: key '%s' of pattern had no '*'
el: το κλειδί '%s' του μοτίβου δεν είχε '*'

en: key=value
el: κλειδί=τιμή

en: list supported archive formats
el: παράθεση υποστηριζόμενων μορφών αρχειοθέτησης

en: local object %s is corrupt
el: το τοπικό αντικείμενο %s είναι κατεστραμμένο

en: machine-readable output
el: έξοδος σε μηχανικά αναγνώσιμη μορφή

en: make_cache_entry failed for path '%s'
el: το make_cache_entry απέτυχε για τη διαδρομή '%s'

en: merge
el: συγχώνευση

en: mirror all refs
el: να γίνει αντιγραφή όλων των ref

en: missing binary patch data for '%s'
el: λείπουν τα δυαδικά δεδομένα διόρθωσης για το '%s'

en: missing branch name; try -b
el: λείπει το όνομα κλάδου, δοκιμάστε -b

en: modified
el: τροποποιημένο

en: modified content,
el: τροποποιημένο περιεχόμενο,

en: modified:
el: τροποποίηση:

en: modify
el: τροποποιώ

en: more than one receivepack given, using the first
el: δόθηκαν περισσότερα από ένα receivepack, γίνεται χρήση του πρώτου

en: more than one uploadpack given, using the first
el: δόθηκαν περισσότερα από ένα uploadpack, γίνεται χρήση του πρώτου

en: more than two blobs given: '%s'
el: δόθηκαν περισσότερα από δύο blob: '%s'

en: name
el: όνομα

en: name consists only of disallowed characters: %s
el: το όνομα αποτελείται μόνο από μη επιτρεπτούς χαρακτήρες: %s

en: new commit is the same as the old one: '%s'
el: η νέα υποβολή είναι ίδια με την παλιά: '%s'

en: new commits,
el: νέες υποβολές,

en: new file %s depends on old contents
el: το νέο αρχείο %s εξαρτάται από τα παλιά περιεχόμενα

en: new file depends on old contents
el: το νέο αρχείο εξαρτάται από τα παλιά περιεχόμενα

en: new file:
el: νέο αρχείο:

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o)
el: η νέα κατάσταση (%o) του %s δεν ταιριάζει με την παλιά (%o)

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o) of %s
el: η νέα κατάσταση (%o) του %s δεν ταιριάζει με την παλιά (%o) του %s

en: new object is the same as the old one: '%s'
el: το νέο αντικείμενο είναι ίδιο με το παλιό: '%s'

en: new unparented branch
el: νέος κλάδος χωρίς γονέα

en: new-branch
el: νέος κλάδος

en: no <cmd> given for --extcmd=<cmd>
el: δε δόθηκε <εντολή> για το --extcmd=<εντολή>

en: no branches given, and HEAD is not valid
el: δε δόθηκαν κλάδοι, και το HEAD δεν είναι έγκυρο

en: no changes added to commit
el: δεν προστέθηκαν αλλαγές στην υποβολή

en: no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")
el: δεν προστέθηκαν αλλαγές στην υποβολή (χρησιμοποιήστε "git add" και/ή "git commit -a")

en: no cherry-pick or revert in progress
el: δεν υφίσταται cherry-pick ή revert

en: no email was given and auto-detection is disabled
el: δε δόθηκε email και η αυτόματη ανίχνευση είναι απενεργοποιημένη

en: no name was given and auto-detection is disabled
el: δε δόθηκε όνομα και η αυτόματη ανίχνευση είναι απενεργοποιημένη

en: no such branch '%s'
el: δεν υπάρχει ο κλάδος '%s'

en: no such branch: '%s'
el: δεν υπάρχει ο κλάδος: '%s'

en: no such path %s in %s
el: δεν υπάρχει τέτοια διαδρομή %s στο %s

en: no such ref %s
el: δεν υπάρχει ref %s

en: no such ref: %.*s
el: δεν υπάρχει ref: %.*s

en: no such remote ref %s
el: δεν υπάρχει τέτοιο απομακρυσμένο ref %s

en: no such section: %s
el: δεν υπάρχει τέτοια ενότητα: %s

en: no tag exactly matches '%s'
el: καμία ετικέτα δεν ταιριάζει ακριβώς με το '%s'

en: no tag message?
el: δεν υπάρχει μήνυμα ετικέτας;

en: no threads support, ignoring %s
el: δεν υποστηρίζονται νήματα, παραβλέπεται το %s

en: no upstream configured for branch '%s'
el: δεν έχει ρυθμιστεί προς τα πάνω για τον κλάδο '%s'

en: not a git repository (or any of the parent directories): %s
el: δεν είναι αποθετήριο git (ή κανένας από τους πιο πάνω φακέλους): %s

en: not a git repository (or any parent up to mount point %s)
    Stopping at filesystem boundary (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM not set).
el: δεν είναι αποθετήριο git (ή κανένας πιο πάνω φάκελος μέχρι το σημείο προσάρτησης %s)
    Σταμάτημα στα όρια του συστήματος αρχείων (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM μη ορισμένο).

en: not a git repository, but the field '%.*s' requires access to object data
el: δεν είναι αποθετήριο git, αλλά το πεδίο '%.*s' χρειάζεται πρόσβαση στα δεδομένα αντικειμένων

en: not a git repository: %s
el: δεν είναι αποθετήριο git: %s

en: not a git repository: '%s'
el: δεν είναι αποθετήριο git: '%s'

en: not a reflog: %s
el: δεν είναι reflog: %s

en: not a rev '%s'
el: δεν είναι έκδοση η '%s'

en: not a tree object: %s
el: δεν είναι αντικείμενο δέντρου: %s

en: not a valid object name: %s
el: μη έγκυρο όνομα αντικειμένου: %s

en: not a valid object name: '%s'
el: μη έγκυρο όνομα αντικειμένου: '%s'

en: not a valid object: %s
el: δεν είναι έγκυρο αντικείμενο: %s

en: not deleting branch '%s' that is not yet merged to
             '%s', even though it is merged to HEAD.
el: δε γίνεται διαγραφή του κλάδου '%s' που δεν έχει συγχωνευτεί ακόμα με το
             '%s', παρόλο που έχει συγχωνευτεί με το HEAD.

en: note: %s is untracked now.
el: σημείωση: το %s δεν παρακολουθείται τώρα.

en: nothing added to commit but untracked files present
el: δεν προστέθηκε τίποτα στην υποβολή αλλά υπάρχουν μη παρακολουθούμενα αρχεία

en: nothing added to commit but untracked files present (use "git add" to track)
el: δεν προστέθηκε τίποτα στην υποβολή αλλά υπάρχουν μη παρακολουθούμενα αρχεία (χρησιμοποιήστε "git add" για να παρακολουθήσετε)

en: nothing to commit
el: δεν υπάρχει τίποτα προς υποβολή

en: nothing to commit (create/copy files and use "git add" to track)
el: δεν υπάρχει τίποτα προς υποβολή (δημιουργήστε/αντιγράψτε αρχεία και χρησιμοποιήστε "git add" για να παρακολουθήσετε)

en: nothing to commit (use -u to show untracked files)
el: δεν υπάρχει τίποτα προς υποβολή (χρησιμοποιήστε -u για προβολή των μηπαρακολουθούμενων αρχείων)

en: nothing to commit, working tree clean
el: δεν υπάρχει τίποτα προς υποβολή, το δέντρο εργασίας είναι καθαρό

en: nothing to do
el: δεν υπάρχει τίποτα να γίνει

en: nothing to merge: '%.*s'
el: δεν υπάρχει τίποτα προς συγχώνευση: '%.*s'

en: num
el: αριθ.

en: number of submodules cloned in parallel
el: αριθμός υποενοτήτων προς παράλληλη κλωνοποίηση

en: number of submodules fetched in parallel
el: αριθμός υποενοτήτων προς παράλληλη ανάκτηση

en: object
el: αντικείμενο

en: object %s is not a blob
el: το αντικείμενο %s δεν είναι blob

en: object %s: expected type %s, found %s
el: αντικείμενο %s: αναμενόταν τύπος %s, βρέθηκε %s

en: object type
el: τύπος αντικειμένου

en: object type mismatch at %s
el: ασυμφωνία τύπου αντικειμένου στο %s

en: offset value overflow for delta base object
el: υπερχείλιση τιμής σημείου για το βασικό αντικείμενο delta

en: only one reference expected, %d given.
el: αναμενόταν μόνο μία αναφορά, δόθηκαν %d.

en: only one type at a time
el: μόνο ένας τύπος κάθε φορά

en: option to transmit
el: επιλογή να μεταδοθεί

en: out of range
el: εκτός ορίων

en: pack exceeds maximum allowed size
el: το πακέτο υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος

en: pack has %d unresolved delta | pack has %d unresolved deltas
el[0]: το πακέτο έχει %d ανεπίλυτο delta
el[1]: το πακέτο έχει %d ανεπίλυτα delta

en: pack has bad object at offset %llu: %s
el: το πακέτο έχει λάθος αντικείμενο στο σημείο %llu: %s

en: pack has bad object at offset %lu: %s
el: το πακέτο έχει λάθος αντικείμενο στο σημείο %lu: %s

en: pack has junk at the end
el: το πακέτο έχει σκουπίδια στο τέλος του

en: pack is corrupted (SHA1 mismatch)
el: το πακέτο είναι κατεστραμμένο (ασυμφωνία SHA1)

en: pack signature mismatch
el: ασυμφωνία υπογραφής πακέτου

en: pack too large for current definition of off_t
el: το πακέτο παραείναι μεγάλο για τον τρέχοντα ορισμό του off_t

en: pack version %u unsupported
el: δεν υποστηρίζεται η έκδοση %u του πακέτου

en: packfile name '%s' does not end with '.pack'
el: το όνομα του αρχείου πακέτου '%s' δεν τελειώνει σε '.pack'

en: patch failed: %s:%ld
el: η διόρθωση απέτυχε: %s:%ld

en: patch fragment without header at line %d: %.*s
el: απόσπασμα διόρθωσης χωρίς επικεφαλίδα στη γραμμή %d: %.*s

en: patch with only garbage at line %d
el: διόρθωση με μόνο σκουπίδια στη γραμμή %d

en: path
el: διαδρομή

en: path %s has been renamed/deleted
el: η διαδρομή %s έχει μετονομαστεί/διαγραφεί

en: path '%s' does not have all necessary versions
el: η διαδρομή '%s' δεν έχει όλες τις αναγκαίες εκδόσεις

en: path '%s' does not have necessary versions
el: η διαδρομή '%s' δεν έχει τις αναγκαίες εκδόσεις

en: path '%s' does not have our version
el: η διαδρομή '%s' δεν έχει τη δική μας έκδοση

en: path '%s' does not have their version
el: η διαδρομή '%s' δεν έχει τη δική τους έκδοση

en: path '%s' is unmerged
el: δεν έχει γίνει συγχώνευση της διαδρομής '%s'

en: path '%s': cannot merge
el: διαδρομή '%s': δεν είναι δυνατή η συγχώνευση

en: path to git-upload-pack on the remote
el: διαδρομή για το git-upload-pack στον απομακρυσμένο εξυπηρετητή

en: paths cannot be used with switching branches
el: δεν είναι δυνατή η χρήση διαδρομών με την αλλαγή κλάδων

en: pathspec
el: περιγραφή διαδρομής

en: pathspec '%s' did not match any files
el: η διαδρομή '%s' δεν ταιριάζει με κανένα αρχείο

en: pathspec '%s' is beyond a symbolic link
el: η περιγραφή διαδρομής '%s' είναι πίσω από συμβολικό δεσμό

en: pattern
el: μοτίβο

en: perform a 3-way merge with the new branch
el: να γίνει τριπλή συγχώνευση με τον νέο κλάδο

en: permissions
el: δικαιώματα

en: prefix
el: πρόθεμα

en: prepend <root> to all filenames
el: προσθήκη του προθέματος <ρίζα> σε όλα τα ονόματα αρχείων

en: prepend prefix to each pathname in the archive
el: προσθήκη του προθέματος σε κάθε όνομα διαδρομής στην αρχειοθήκη

en: prune locally removed refs
el: να γίνει κλάδεμα των τοπικά διεγραμμένων ref

en: pull with rebase
el: ενσωμάτωση με rebase

en: push all refs
el: να γίνει δημοσίευση όλων των ref

en: push destination '%s' on remote '%s' has no local tracking branch
el: ο προορισμός δημοσίευσης '%s' στον απομακρυσμένο εξυπηρετητή '%s' δεν έχει τοπικό κλάδο παρακολούθησης

en: push has no destination (push.default is 'nothing')
el: η δημοσίευση δεν έχει προορισμό (το push.default είναι το τίποτα: 'nothing')

en: push missing but relevant tags
el: να γίνει δημοσίευση των ετικετών που λείπουν αλλά είναι σχετικές

en: push options must not have new line characters
el: οι επιλογές δημοσίευσης δεν πρέπει να έχουν χαρακτήρες newline

en: push refspecs for '%s' do not include '%s'
el: τα refspec δημοσίευσης για το '%s' δεν περιλαμβάνουν το '%s'

en: push tags (can't be used with --all or --mirror)
el: να γίνει δημοσίευση των ετικετών (δε γίνεται να χρησιμοποιηθεί με το --all ή το --mirror)

en: quiet
el: σιωπηλά

en: read config from given blob object
el: ανάγνωση ρυθμίσεων από το δοθέν αντικείμενο blob

en: read error on input
el: σφάλμα ανάγνωσης κατά την εισαγωγή

en: reading from '%s' beyond a symbolic link
el: ανάγνωση από το '%s' πίσω από συμβολικό δεσμό

en: rebase in progress; onto
el: εκτελείται rebase, πάνω στο

en: receive pack program
el: λήψη προγράμματος πακέτου

en: record only the fact that removed paths will be added later
el: καταγραφή μόνο του γεγονότος ότι οι αφαιρεθείσες διαδρομές θα προστεθούν αργότερα

en: recount: unexpected line: %.*s
el: recount: μη αναμενόμενη γραμμή: %.*s

en: reference '%s' does not point to a blob
el: η αναφορά '%s' δε δείχνει σε κάποιο blob

en: reference is not a tree: %s
el: η αναφορά δεν είναι δέντρο: %s

en: reference repository
el: αποθετήριο αναφοράς

en: regexec returned %d for input: %s
el: Το regexec επέστρεψε %d για εισαγωγή: %s

en: remote HEAD refers to nonexistent ref, unable to checkout.
el: το απομακρυσμένο HEAD αναφέρεται σε ref που δεν υπάρχει, δεν είναι δυνατή η εξαγωγή.

en: remote did not send all necessary objects
el: ο απομακρυσμένος εξυπηρετητής δεν έστειλε όλα τα αναγκαία αντικείμενα

en: removal patch leaves file contents
el: η διόρθωση αφαίρεσης αφήνει πίσω περιεχόμενα στο αρχείο

en: rename
el: μετονομασία

en: renamed
el: μετονομάστηκε

en: renamed:
el: μετονομασία:

en: repo
el: αποθ.

en: repository
el: αποθετήριο

en: repository '%s' does not exist
el: το αποθετήριο '%s' δεν υπάρχει

en: repository has been updated, but unable to write
    new_index file. Check that disk is not full and quota is
    not exceeded, and then "git reset HEAD" to recover.
el: το αποθετήριο ενημερώθηκε, αλλά δεν ήταν δυνατό να γραφεί
    το αρχείο new_index. Ελέγξτε πως ο δίσκος δεν είναι γεμάτος και πως
    δεν υπάρχει υπέρβαση ορίου, και μετά κάντε "git reset HEAD" για ανάκτηση.

en: repository lacks the necessary blob to fall back on 3-way merge.
el: από το αποθετήριο λείπει το αναγκαίο blob για να ακολουθηθεί η εναλλακτική της τριπλής συγχώνευσης.

en: request atomic transaction on remote side
el: να ζητηθεί ατομική συναλλαγή στην απομακρυσμένη πλευρά

en: require old value of ref to be at this value
el: να απαιτηθεί η παλιά τιμή του ref να είναι η εξής

en: reset HEAD and index
el: επαναφορά HEAD και ευρετηρίου

en: reset HEAD but keep local changes
el: επαναφορά HEAD αλλά διατήρηση τοπικών αλλαγών

en: reset HEAD, index and working tree
el: επαναφορά HEAD, ευρετηρίου και δέντρου εργασίας

en: reset only HEAD
el: επαναφορά μόνο HEAD

en: resolve notes conflicts using the given strategy (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)
el: επιλύστε τις συγκρούσεις σημειώσεων χρησιμοποιώντας την επιλεγμένη στρατηγική (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)

en: revision
el: έκδοση

en: revision walk setup failed
el: η αρχικοποίηση του μονοπατιού εκδόσεων απέτυχε

en: root
el: ρίζα

en: select hunks interactively
el: να γίνει διαδραστική επιλογή αλλαγών

en: separate git dir from working tree
el: να γίνει διαχωρισμός του φακέλου git από το δέντρο εργασίας

en: serious inflate inconsistency
el: σοβαρή αντίφαση στην αποσυμπίεση

en: server-specific
el: για συγκεκριμένο εξυπηρετητή

en: set config inside the new repository
el: να οριστούν ρυθμίσεις μέσα στο νέο αποθετήριο

en: set upstream for git pull/status
el: να οριστεί το προς τα πάνω για το git pull/status

en: set upstream info for new branch
el: να οριστούν οι πληροφορίες του προς τα πάνω για τον νέο κλάδο

en: setup as shared repository
el: αρχικοποίηση ως αποθετήριο κοινής χρήσης

en: sha1 information is lacking or useless (%s).
el: πληροφορία sha1 ελλιπής ή άχρηστη (%s).

en: sha1 information is lacking or useless for submodule %s
el: πληροφορία sha1 ελλιπής ή άχρηστη για την υποενότητα %s

en: show origin of config (file, standard input, blob, command line)
el: προβολή προέλευσης ρυθμίσεων (αρχείο, standard input, blob, γραμμή εντολών)

en: source repository is shallow, ignoring --local
el: το αποθετήριο πηγής είναι ρηχό, γίνεται παράβλεψη του --local

en: src refspec %s does not match any
el: το refspec πηγής %s δεν ταιριάζει με κανένα

en: src refspec %s matches more than one
el: το refspec πηγής %s ταιριάζει με περισσότερα από ένα

en: style
el: μορφή

en: submodule
el: υποενότητα

en: submodule entry '%s' (%s) is a %s, not a commit
el: το στοιχείο υποενότητας '%s' (%s) είναι %s, όχι υποβολή

en: suppress progress reporting
el: να μην αναφέρεται η πρόοδος

en: switch-to
el: αλλαγή σε

en: tag shorthand without <tag>
el: συντομογραφία ετικέτας χωρίς <ετικέτα>

en: template-directory
el: φάκελος προτύπων

en: the commit is authored by me now (used with -C/-c/--amend)
el: η υποβολή έχει δημιουργό εμένα τώρα (χρησιμοποιείται με -C/-c/--amend)

en: the necessary postimage %s for '%s' cannot be read
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση της αναγκαίας postimage %s για το '%s'

en: the patch applies to '%s' (%s), which does not match the current contents.
el: η διόρθωση εφαρμόζεται στο '%s' (%s), που δεν ταιριάζει με τα παρόντα περιεχόμενα.

en: the patch applies to an empty '%s' but it is not empty
el: η διόρθωση εφαρμόζεται σε ένα κενό '%s' αλλά δεν είναι κενό

en: the requested upstream branch '%s' does not exist
el: ο προς τα πάνω κλάδος '%s' που ζητήθηκε δεν υπάρχει

en: time
el: χρόνος

en: to clone from a local repository
el: για κλωνοποίηση από τοπικό αποθετήριο

en: typechange:
el: αλλαγή τύπου:

en: unable to auto-detect email address (got '%s')
el: δεν ήταν δυνατή η αυτόματη ανίχνευση διεύθυνσης email (βρέθηκε '%s')

en: unable to auto-detect name (got '%s')
el: δεν ήταν δυνατή η αυτόματη ανίχνευση ονόματος (βρέθηκε '%s')

en: unable to checkout working tree
el: δεν είναι δυνατή η εξαγωγή του δέντρου εργασίας

en: unable to create '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του '%s'

en: unable to create thread: %s
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία νήματος: %s

en: unable to deflate appended object (%d)
el: δεν είναι δυνατό να αποσυμπιστεί το συνημμένο αντικείμενο (%d)

en: unable to delete '%s': remote ref does not exist
el: δε μπορεί να γίνει διαγραφή του '%s': το απομακρυσμένο ref δεν υπάρχει

en: unable to find filename in patch at line %d
el: δεν είναι δυνατό να βρεθεί το όνομα αρχείου στη διόρθωση στη γραμμή %d

en: unable to load config blob object '%s'
el: δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί το αντικείμενο blob ρυθμίσεων '%s'

en: unable to open %s
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του %s

en: unable to open or read %s
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα ή η ανάγνωση του %s

en: unable to read %s
el: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του %s

en: unable to read symlink %s
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του συμβολικού δεσμού %s

en: unable to resolve HEAD after creating commit
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση του HEAD μετά τη δημιουργία της υποβολής

en: unable to resolve config blob '%s'
el: δεν ήταν δυνατή η αναζήτηση blob ρυθμίσεων '%s'

en: unable to resolve revision: %s
el: δεν ήταν δυνατή η ταύτιση της έκδοσης: %s

en: unable to update %s
el: δεν ήταν δυνατό να ενημερωθεί το %s

en: unable to update HEAD
el: δεν ήταν δυνατό να ενημερωθεί το HEAD

en: unable to write new index file
el: δεν είναι δυνατή η εγγραφή νέου αρχείου ευρετηρίου

en: unable to write parameters to config file
el: δεν είναι δυνατή η εγγραφή παραμέτρων στο αρχείο ρυθμίσεων

en: unclosed quote
el: ανοιχτά εισαγωγικά

en: unknown object type %d
el: άγνωστος τύπος αντικειμένου %d

en: unknown option `%s'
el: άγνωστη επιλογή `%s'

en: unknown:
el: άγνωστο:

en: unmerged:
el: μη συγχωνευμένο:

en: unrecognized binary patch at line %d
el: μη αναγνωρίσιμη δυαδική διόρθωση στη γραμμή %d

en: unrecognized input
el: δεν αναγνωρίζεται η εισαγωγή

en: unrecognized whitespace ignore option '%s'
el: άγνωστη επιλογή αγνόησης κενού χώρου '%s'

en: unrecognized whitespace option '%s'
el: άγνωστη επιλογή κενού χώρου '%s'

en: untracked content,
el: μη παρακολουθούμενο περιεχόμενο,

en: up to date
el: πλήρως ενήμερο

en: update ignored files (default)
el: να ενημερωθούν τα αρχεία που παραβλέπονται (προεπιλογή)

en: upstream
el: προς τα πάνω

en: upstream branch '%s' not stored as a remote-tracking branch
el: ο προς τα πάνω κλάδος '%s' δεν αποθηκεύεται ως κλάδος παρακολούθησης απομακρυσμένου

en: usage: $dashless $USAGE
el: χρήση: $dashless $USAGE

en: usage: %s
el: χρήση: %s

en: usage: %s
el: χρήση: %s

en: usage: %s%s
el: χρήση: %s%s

en: use --reference only while cloning
el: να γίνει χρήση του --reference μόνο κατά τη διάρκεια κλωνοποίησης

en: use .gitattributes only from the index
el: να γίνει χρήση του .gitattributes μόνο από το ευρετήριο

en: use <name> instead of 'origin' to track upstream
el: να χρησιμοποιηθεί το <όνομα> αντί για 'origin' για την παρακολούθηση του προς τα πάνω

en: use IPv4 addresses only
el: χρήση μόνο διευθύνσεων IPv4

en: use IPv6 addresses only
el: χρήση μόνο διευθύνσεων IPv6

en: use any ref
el: να γίνει χρήση οποιουδήποτε ref

en: use any tag, even unannotated
el: να γίνει χρήση οποιασδήποτε ετικέτας, ακόμα και μη σχολιασμένης

en: use full path names
el: να γίνει χρήση πλήρων ονομάτων διαδρομών

en: use given config file
el: να γίνει χρήση του δοθέντος αρχείου ρυθμίσεων

en: use global config file
el: να γίνει χρήση του καθολικού αρχείου ρυθμίσεων

en: use per-worktree config file
el: να γίνει χρήση αρχείου ρυθμίσεων ανά δέντρο εργασίας

en: use repository config file
el: να γίνει χρήση του αρχείου ρυθμίσεων αποθετηρίου

en: use system config file
el: να γίνει χρήση του αρχείου ρυθμίσεων συστήματος

en: use thin pack
el: να γίνει χρήση λεπτού πακέτου

en: used more bytes than were available
el: χρησιμοποίησε περισσότερα bytes από όσα ήταν διαθέσιμα

en: value '%s' of pattern has no '*'
el: η τιμή '%s' του μοτίβου δεν έχει '*'

en: warning in %s %s: %s
el: προσοχή στο %s %s: %s

en: while searching for:
    %.*s
el: κατά την αναζήτηση για το:
    %.*s

en: working tree '%s' already exists.
el: το δέντρο εργασίας '%s' υπάρχει ήδη.

en: write the archive to this file
el: αρχειοθέτηση σε αυτό το αρχείο

en: writing config blobs is not supported
el: η εγγραφή blob ρυθμίσων δεν υποστηρίζεται

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
el: y - προετοιμασία αυτής της αλλαγής
    n - όχι προετοιμασία αυτής της αλλαγής
    q - έξοδος, όχι προετοιμασία αυτής της αλλαγής ή καμίας από όσες απομένουν
    a - προετοιμασία αυτής της αλλαγής και όλων των επόμενων αλλαγών στο αρχείο
    d - όχι προετοιμασία αυτής της αλλαγής ή καμίας από τις επόμενες αλλαγές στο αρχείο

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
el: y - αποθήκευση αυτής της αλλαγής
    n - όχι αποθήκευση αυτής της αλλαγής
    q - έξοδος, όχι αποθήκευση αυτής της αλλαγής ή καμίας από όσες απομένουν
    a - αποθήκευση αυτής της αλλαγής και όλων των επόμενων αλλαγών στο αρχείο
    d - όχι αποθήκευση αυτής της αλλαγής ή καμίας από τις επόμενες αλλαγές στο αρχείο

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
el: y - αποπροετοιμασία αυτής της αλλαγής
    n - όχι αποπροετοιμασία αυτής της αλλαγής
    q - έξοδος, όχι αποπροετοιμασία αυτής της αλλαγής ή καμίας από όσες απομένουν
    a - αποπροετοιμασία αυτής της αλλαγής και όλων των επόμενων αλλαγών στο αρχείο
    d - όχι αποπροετοιμασία αυτής της αλλαγής ή καμίας από τις επόμενες αλλαγές στο αρχείο

en: you have staged changes in your working tree
    If these changes are meant to be squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend %s
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit %s
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
el: έχετε προετοιμασμένες αλλαγές στο δέντρο εργασίας σας
    Αν αυτές οι αλλαγές πρέπει να συμπτυχθούν μέσα στην προηγούμενη υποβολή, τρέξτε:
    
      git commit --amend %s
    
    Αν πρέπει να πάνε σε νέα υποβολή, τρέξτε:
    
      git commit %s
    
    Και στις δύο περιπτώσεις, μόλις τελειώσετε, συνεχίστε με:
    
      git rebase --continue

en: you may want to cleanup or recover these.
el: μπορείτε να δοκιμάσετε να τα εκκαθαρίσετε ή να τα ανακτήσετε.

en: you may want to set your %s variable to at least %d and retry the command.
el: μπορείτε να δοκιμάστε να ορίσετε τη μεταβλητή σας %s σε τουλάχιστον %d και να δοκιμάσετε πάλι την εντολή.

en: you need to resolve your current index first
el: πρέπει να επιλύσετε το τρέχον σας ευρετήριο πρώτα

en: your current branch '%s' does not have any commits yet
el: ο τρέχων κλάδος σας '%s' δεν έχει ακόμα καμία υποβολή

en: your current branch appears to be broken
el: ο παρών κλάδος σας φαίνεται να είναι χαλασμένος

en: your index file is unmerged.
el: το αρχείο ευρετηρίου σας δεν έχει συγχωνευτεί.

en: your local changes would be overwritten by %s.
el: οι τοπικές αλλαγές σας θα επεγγραφόντουσαν από το %s.
